Advertisement
Strona głównaGryAktualnościWasteland Remastered w przyszłym miesiącu na PC i Xbox One

Wasteland Remastered w przyszłym miesiącu na PC i Xbox One

inXile Entertainment ogłosiło, że w przyszłym miesiącu na konsole Xbox One oraz PC trafi całkowicie zremasterowana wersja taktycznej przygodówki Wasteland. Będzie to przebudowana wersja klasycznej gry DOS, dostosowana do sprzętu nowej generacji.

Premiera Wasteland miała miejsce w 1988 roku. Gra łączyła w sobie elementy RPG z postapokaliptycznym światem. Jest to także gra matka serii Fallout. W Wasteland gracz kontrolował czteroosobową drużynę podróżującą po terenach Ameryki Północnej zniszczonej w następstwie wojny termojądrowej. Na nieprzyjaznych pustkowiach drużyna musiała stawić czoła mutantom oraz bandytom, zbierając przy tym zapasy oraz wykonując misje dla jednostki paramilitarnej nazywanej The Desert Rangers.

Zobacz: Crunch przy Cyberpunk 2077 nie taki zły. Przy Wiedźminie 3 było gorzej

Dzięki dystopijnemu klimatowi Wasteland stał się prekursorem gier postapokaliptycznych. Wasteland Remasterd odda klimat oryginalnej gry z całkowicie zaktualizowaną grafiką i dźwiękiem.

Zobacz: Kandydat na prezydenta USA twierdzi, że twórcy gier uczą zabijania

Premiera Wasteland Remastered na PC i Xbox One już 25 lutego. Obecnie trwają prace nad Wasteland 3, które trafi na PS4, PC oraz Xbox One już 19 maja.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetwitter
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię