Strona głównaWiadomościWażne zmiany w AMD. Nowi ludzie na czele Radeon Technologies Group

Ważne zmiany w AMD. Nowi ludzie na czele Radeon Technologies Group

Przez lata szefem kart graficznych w AMD był Raja Koduri. W zeszłym roku zmienił on pracodawcę i teraz zajmie się dedykowanymi GPU Intela. To wymusiło na Czerwonych zmiany, które właśnie zostały ogłoszone.

Raja Koduri był dla AMD osobą nieocenioną. Przez długi czas był odpowiedzialny za cały segment kart graficznych, czyli Radeon Technologies Group. Nie tylko pod względem finansowym, ale również inżynieryjnym. Był jednocześnie głową i szyją całego przedsięwzięcia. Z czasem okazało się to złym pomysłem. Koduri miał dosyć. Najpierw wziął długi urlop, a ostatecznie zmienił pracodawcę na Intela. AMD miało problem. Przez kilka miesięcy zarządzanie przejęła prezes firmy – Lisa Su, ale było wiadomo, że to rozwiązanie tymczasowe.

Ostatecznie Czerwoni znaleźli zastępstwo dla Koduriego. O tym, jak ważny dla AMD był to pracownik, niech świadczy to, że na jego miejsce zatrudniono… 2 osoby. Pierwszym jest Mike Rayfield, który został starszym wiceprezesem AMD i głównym menadżerem Radeon Technologies Group. Razem z nim zatrudniono Davida Wanga, który otrzymał stanowisko starszego wiceprezesa ds. inżynieryjnych. Obaj będą raportować swoją pracę bezpośrednio do CEO AMD, czyli wspominanej już Lisy Su. Jak łatwo się domyślić, Rayfield będzie zajmował się biznesowymi aspektami RTG, a Wang częścią inżynieryjną w tym także oprogramowaniem.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię