Strona głównaWiadomościWestern Digital zapoczątkuje erę dysków SSD o 64 warstwach pamięci 3D NAND

Western Digital zapoczątkuje erę dysków SSD o 64 warstwach pamięci 3D NAND

Kto zdążył przesiąść się z dysków HDD na SSD, ten wie, że prędkość w codziennej pracy i w grach ma znaczenie. Jeszcze większą wydajność zapowiada WD z nowymi modelami dysków Blue 3D NAND SATA oraz SanDisk Ultra 3D.

„Najnowsza technologio, ty nad poziomy wyrastaj. Ciesz oczy i palce gracza, pozwalając osiągać rzeczy niemożliwe.” Stwierdzenie może ujęte zbyt poetycko, jednak oddające pęd rozwoju wielu firm zajmujących się produkcją sprzętu komputerowego. Jedną z nich jest Western Digital, który w garści trzyma większą część rynku urządzeń magazynujących.

Ich nową odpowiedzią na potrzeby użytkowników i profesjonalistów są dwa modele dysków uzbrojone w 64-warstwowe moduły pamięci 3D NAND. Będą to pierwsze takie SSD-ki o najgęściejszym układzie pamięci, które nie dość, że będą oferować dużą wydajność oraz zywotność, to na dodatek mają być dostępne na każdą „kieszeń”. 

Każdy z nowych nośników powstał ze swoistym piętnem przeznaczenia. Dysk WD Blue 3D NAND SATA SSD przygotowano dla miłośników samodzielnego modernizowania sprzętu oraz dla producentów, chcących sprzedawać najlepsze jednostki w sektorze „business & pleasure”. Świadczy o tym wysoki poziom MTTF, dotyczący bezawaryjnego czasu pracy (1,75 mln godzin) oraz nadany urządzeniu certyfikat WD Functional Integrity Testing Lab, jakoby potwierdzający wysoką kulturę i jakość pracy. Ostateczni użytkownicy mogą liczyć na duży wymiar wsparcia poprzez dodatkowe aplikacje do monitorowania, aktualizowania softu oraz zarządzania dostepnymi zasobami pamięci. Producent wypuści dwie odmiany dysku w formacie 2,5″ i M.2 2280.  

Jego premiera skrzyżuje się z debiutem modelu 2,5-calowca SanDisk Ultra 3D SSD. W tym przypadku urządzenie dedykowane jest graczom i osobom zajmującym się szeroko pojętą pracą z multimediami, a w tym edycją grafiki bądź wideo. Dysk nie sprawi, że dogorywająca jednostka dostanie drugie życie, acz znacząco przyspieszy prace pod systemem i programów. Zastosowane układ pamięci mają zapewnić niskie tempreratury, nawet w trakcie obciążenia oraz ograniczyć wydzielany hałas.

  

Ważną wskazówką dla kupujących jest to, że każdy z osobna zaproponuje podobne wartości tranferu odczytu i zapisu danych (560 MB/s i 530 MB/s). Zaprezentowane modele będą sprzedawane w kilku wariantach pojemności. Zaczynając od 250 GB, a skończywszy na 2 terabajtowych egzemplarzach. Nie znamy jeszcze wszystkich cen dla każdej wielkości dysku, jednak, jak podaje producent, ceny zaczną się od $99. W sklepach mają pojawić się już w III kwartale 2017 roku.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię