Strona głównaGryAktualnościCD Projekt RED - po skończeniu Cyberpunk 2077 weźmiemy się za nowego...

CD Projekt RED – po skończeniu Cyberpunk 2077 weźmiemy się za nowego Wiedźmina

No i stało się, CD Projekt RED oficjalnie zapowiedział, że po zakończeniu prac nad Cyberpunk 2077 ekipa zabierze się za przygotowanie nowej gry Wiedźmin. Jak widać nie jest to jednak zamknięty rozdział, jak wcześniej zarzekał się deweloper.

Zgodnie z zapowiedziami CD Projekt RED powstaje kolejna gra w uniwersum Wiedźmina. Tym razem nie powinniśmy spodziewać się karcianki lub innych tego typu udziwnień. Wygląda na to, że będzie to pełnoprawna gra AAA.

Adam Kiciński podczas jednego z wywiadów dla serwisu Eurogamer powiedział:

Prowadziliśmy już prace nad kolejną grą dla jednego gracza, doprowadziliśmy do powstania w miarę klarownego konceptu, który czeka na rozwój. To zaczyna się już dziać, choć nie chcemy na razie na to poświęcać czasu. Jednak zaraz po zakończeniu prac nad Cyberpunk 2077 prace nad nowym tytułem ruszą z kopyta. Nowy projekt będzie osadzony w uniwersum wiedźmińskim, co jest zgodne z wcześniejszymi zapewnieniami CD Projektu, który chce tworzyć produkcje w dwóch światach.

Kiciński podkreślił, że nie chodzi o Wiedźmina 4, a załoga będzie skierowana do prac nad dodatkami oraz trybem sieciowym Cyberpunk 2077. Do prac nad nową grą zostanie skierowana mała grupa osób. Jednak po zakończeniu prac nad Cyberpunk 2077 cała ekipa zajmie się nowym Wiedźminem.

Zobacz: W 2007 roku wyszedł Wiedźmin na komórki i był… tragiczny

Na razie nie wiadomo czym w rzeczywistości będzie kolejny wiedźmin. Raczej nie powinniśmy spodziewać się Geralta, chociaż biorąc pod uwagę popularność serialu, CDPR może nas zaskoczyć. Gdyby była to jednak historia o przygodach innego wiedźmina też nie będę płakał.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię