Strona głównaGryAktualnościWiedźmin Projekt Sirius – CD Projekt wyjaśnia, dlaczego zaczyna od nowa

Wiedźmin Projekt Sirius – CD Projekt wyjaśnia, dlaczego zaczyna od nowa

Jakiś czas temu CD Projekt zdecydował się na całkowity restart zapowiadanej wcześniej gry Wiedźmin oznaczonej jako Projektu Sirius. Teraz przedstawiciele studia tłumaczą swoją decyzję.

Według informacji przekazanych przez Video Games Chronicle, CD Projekt przyznał, że prace nad zupełnie nowym projektem wymagają nieco odwagi oraz opierają się na eksperymentach. Jak wyjaśnił Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansów, była to najbardziej rozsądna rzecz jaką mogli zrobić.

Zdaję sobie sprawę z tego, że zresetowanie całego projektu nie brzmi zbyt dobrze. Ale żeby był w pełni innowacyjnym, należy eksperymentować i odważyć się wejść na nieznane wcześniej ścieżki. (…) Działając zgodnie z tym podejściem odnotowaliśmy negatywne wyniki w naszych pozostałych działalnościach związanych z projektem Sirius (…).

Kiciński dodał także, ze studia zwyczajnie nie chce tworzyć gier, z którymi nie czuje się związane. Ostatecznie nie wiadomo czym teraz będzie Projekt Sirius. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ma to być produkcja skierowana do graczy, którzy nie mieli jeszcze okazji nigdy zagrać w żadną grę z uniwersum wiedźmina. Pozostaje zatem czekać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię