Strona głównaEsportWielkie przetasowania na scenie LoL-a. Ponad 30 graczy z czołówki bez organizacji

Wielkie przetasowania na scenie LoL-a. Ponad 30 graczy z czołówki bez organizacji

Zakończenie kolejnego sezonu w League of Legends przyniosło spore zmiany w składach wielu organizacji. W ciągu zaledwie 48 godzin ponad 30 graczy z czołówki ogłosiło rozstanie się ze swoimi zespołami. Wśród nich jest też Polak – Marcin ‘Jankos’ Jankowski.

Koniec sezonu w League of Legends to zazwyczaj ogromne zmiany w wielu organizacjach. To w końcu najlepszy moment na przeprowadzenie transferów i wzmocnienie swoich drużyn. Chyba jednak nikt nie spodziewał się aż takiej lawiny. Na pewno po części jest to spowodowane zmianami w rozgrywkach. Wielu zawodników z Europy może być kuszonych przeprowadzką do Stanów Zjednoczonych. Czy wśród nich znajdzie się również Polak?

W ostatnich 48 godzinach rozstanie z organizacjami ogłosiło ponad 30 zawodników ze światowej czołówki. Wśród nich znajdują się między innymi: Peanut i Skye z SKT T1, Jankos, Febiven i Odoamne z H2K, IgNar, Empyre i Hiiva z Misfits, Warith i Stich z Samsung Galaxy, Trashy ze Splyce, Expect i Trick z G2 Esports czy też Flame, Pobelter, Xmithie i Cody Sun z Immortals. Z perspektywy polskich kibiców najciekawsze jest rozstanie Jankosa z H2K. Nasz rodak został wolnym zawodnikiem, więc może bez przeszkód szukać nowej organizacji. Wiele osób jest zdania, że może się on związać z G2 Esports, które z kolei może przenieść się do NA LCS. Oprócz tego do rozgrywek amerykańskich miały zgłosić się również Misfits, Fnatic i Splyce.

Jednego możemy być pewni – szykuje się kilka naprawdę ciekawych tygodni, po których światowa scena League of Legends będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię