Strona głównaWiadomościWindows 10 ma już 700 mln aktywnych użytkowników

Windows 10 ma już 700 mln aktywnych użytkowników

Microsoft ma powody do zadowolenia. Amerykański gigant pochwalił się, że najnowszy system operacyjny Windows 10 ma już ponad 700 mln użytkowników.

Całkiem niezły wynik, prawda? Na całym świecie aż 700 mln osób korzysta z Windowsa 10. To prawie 10 procent światowej populacji lub niemal wszyscy mieszkańcy Europy. Brzmi imponująco. Ale nie to jest najciekawsze. Okazuje się, że wykorzystanie komercyjne urosło z roku na rok aż o 84 procent.

– Dzisiaj osiągnęliśmy poziom 700 mln aktywnych użytkowników Windowsa 10. Wykorzystanie komercyjne urosło o 84 procent rok do roku – powiedział Terry Myerson w liście pożegnalnym.

Taki wynik udało się uzyskać w niecałe 3 lata, bowiem Windows 10 zadebiutował w lipcu 2015 roku. Co prawda Microsoft nie zrealizował zakładanego na początku celu, gdyż firma chciała mieć miliard użytkowników w ciągu 2-3 lat, ale i tak jest całkiem nieźle.

Według Mictosoftu „dziesiątka” stanowi już 48 procent wszystkich aktywnych urządzeń z Windowsem, więc jest popularniejsza od „siódemki”, która osiąga wynik 39 procent. Nieco inaczej proporcje wyglądają na Steamie, gdzie Windows 7 używany jest na ponad 58 procentach komputerów graczy.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię