Strona głównaGryWybory w Cyberpunk 2077 będą miały większy wpływ niż w Wiedźminie

Wybory w Cyberpunk 2077 będą miały większy wpływ niż w Wiedźminie

Gracze z zapartym tchem wyszukują kolejnych informacji na temat Cyberpunk 2077. W niedawnym wywiadzie Stanisław Święcicki z CD Projekt zdradził kilka ciekawostek na temat mechaniki gry oraz systemu wyborów.

Na początku wyjaśnił on, że konsekwencje wyboru gracza w Cyberpunk 2077 będą miały o wiele większy wpływ na V (nazwisko głównego bohatera, bohaterki) niż miało to miejsce w przypadku Geralta.

Każdy ugruntowany protagonista potrzebuje opowieści, nasza postać nie jest tu wyjątkiem. Wybory dokonane przez graczy odegrają ogromną rolę w kształtowaniu V i to na wielu płaszczyznach. Podczas gdy Geralt był doświadczonym zabójcą potworów, który znał świat na wylot, V jest wynajętym najemnikiem, który chce grać w „wielkiej lidze”. Kiedy patrzysz na to w ten sposób, perspektywa V nie różni się perspektywy gracza, który dopiero poznaje Night City i decyduje o jego wyborach.

Święcicki krótko omówił również ulepszenia oferowane przez Ripper Docs, sprzedawców oferujących cybernetyczne wszczepy takie jak skaner optyczny.

Nadal nad tym pracujemy i jest jeszcze za wcześnie, aby zagłębić się w szczegóły, ale wybory dokonywane podczas tworzenia postaci lub rozgrywki będą miały znaczenia i będą miały konsekwencje.

Na koniec, scenarzysta CDP opowiedział o wartościach wysokiego poziomu i tematach jakie zostaną poruszone podczas wykonywania misji.

Nic nie pobije historii, która dotyka uniwersalnych wartości i emocji takich jak poświęcenie, smutek, strata, przyjaźń czy miłość. Osobiście uważam, że te wartości mają większe znaczenie w świecie, w którym ludzkie ciało nie jest już święte, a samo znaczenie tego co ludzkie dawno zostało zatarte.

Cyberpunk 2077 zostanie ponownie zaprezentowany podczas Gamescom 2018, jednak ponownie tylko dziennikarzom za zamkniętymi drzwiami. Gdy tylko jednak dowiemy się czegoś nowego damy Wam znać.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię