Strona głównaWiadomościWyciekły europejskie ceny procesorów Intel Coffee Lake. Będzie drożej

Wyciekły europejskie ceny procesorów Intel Coffee Lake. Będzie drożej

Wielkimi krokami zbliża się premiera procesorów Intel Core ósmej generacji o nazwie Coffee Lake. Właśnie wyciekły prawdopodobne ceny układów na europejskim rynku. Będzie nieco drożej w porównaniu do Kaby Lake.

Procesory Core z serii Coffee Lake mają wprowadzić kilka nowości do oferty Intela. Po raz pierwszy konsumenckie układy Core i7 będą wyposażona w aż 6 rdzeni oraz 12 wątków, co bez wątpienia jest swego rodzaju odpowiedzią na procesory AMD Ryzen, które mają nawet 8 jednostek fizycznych. Taka zmiana niestety musi wiązać się z wyższą ceną w porównaniu do poprzedniej generacji, czyli Kaby Lake. Potwierdzeniem tego są ceny, które właśnie wyciekły do sieci.

Według najnowszych informacji model Core i7-8700K ma kosztować aż 389 euro, co według aktualnego kursu  daje kwotę ponad 1650 złotych. Nieco tańsza będzie wersja z zablokowanym mnożnikiem, czyli Core i7-8700. Za ten układ zapłacimy 327 euro. Ciekawie prezentują się też modele Core i5-8600K i Core i5-8400, również wyposażone w 6 rdzeni (bez Hyper Threadingu). Ich ceny to odpowiednio 273 i 192 euro. Jeszcze tańsze będą modele Core i3.

Oczywiście nie są to oficjalne ceny, więc kwoty mogą się jeszcze zmienić. Trzeba też pamiętać, że ceny będą się też różnić w zależności od danego kraju, co wynika chociażby z różnych stawek podatku VAT. Niestety, w Polsce najprawdopodobniej będzie trochę drożej.

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię