Strona głównaWiadomościWyczerpała się pula adresów IPv4. Czy to koniec Internetu jaki znamy?

Wyczerpała się pula adresów IPv4. Czy to koniec Internetu jaki znamy?

Już od dawno było wiadomo, że pula adresów IPv4 wyczerpuje się, jednak nikt nie był w stanie wskazać kiedy dokładnie się to stanie. Jak poinformował RIPE NCC ostatni adres IPv4 został przydzielony wczoraj.

Według informacji przekazanych przez RIPE NCC 25 listopada o godzinie 15:35 oficjalnie został przyznany ostatni adres IP w wersji 4. Dla większości dostawców Internetu nie jest to niespodzianka, o tym, że pula adresów IPv4 jest na wyczerpaniu było wiadomo od dawna. Operatorzy mieli wystarczająco dużo czasu żeby udostępnić swoim klientom IPv6.

Zobacz: Iran blokuje dostęp do Internetu

W przyszłości adresu wersji 4 będą odzyskiwane od organizacji, które zakończyły swoją działalność lub same zwrócą nieużywane adresy. Będą one przydzielane osobom i firmom znajdującym się na liście oczekiwania, która została właśnie otwarta.

Zobacz: Chiny jeszcze bardziej zwiększają restrykcje dotyczące gier wideo

Wyczerpanie puli adresów IPv4 to pierwszy krok do wyczerpania pozostałej przestrzeni adresowej. Jeżeli dostawcy internetowi nie wdrożą IPv6 na szeroką skalę może dość do zahamowania rozwoju Internetu. A problemem będzie to, że jest zbyt dużo urządzeń podłączonych do sieci. W dobie Internetu Rzeczy (IOT) liczba urządzeń podłączonych do sieci rośnie lawinowo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceRipe.net
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię