Advertisement
Strona głównaWiadomościXbox Series X: wsteczna kompatybilność z HDR i innymi, nowymi funkcjami

Xbox Series X: wsteczna kompatybilność z HDR i innymi, nowymi funkcjami

Od dość dawna wiadomo, że Xbox Series X będzie oferował szeroko zakrojoną wsteczną kompatybilność. Teraz Microsoft podzielił się szczegółami tego jak będą uruchamiane starsze gry.

We wpisie na blogu Jason Ronald, jeden z managerów pracujących przy tworzeniu konsoli, ujawnił, że wszystkie wstecznie kompatybilne gry będą uruchamiane natywnie na “bebechach” nowej konsoli Microsoftu. Tym samym będą korzystać z pełnej mocy procesora, karty graficznej oraz dysku SSD Xboxa Series X. W skrócie, oznacza to, że wszystkie tytuły objęte wsteczną kompatybilnością powinny działać znacznie lepiej niż miało to miejsce na starszych konsolach. Tym samym powinny osiągać wyższą liczbę klatek na sekundę oraz mieć zredukowane czasy ładowania. 

Jednak to nie wszystko. Wsteczna kompatybilność oznacza również, że tytuły te będą korzystać z – jak to określono we wpisie – “techniki rekonstrukcji HDR”. Ma ona pozwalać konsoli Xbox Series X na automatyczne dodawanie wsparcia HDR nawet tytułom z Xboxa 360 czy pierwszego Xboxa. Jednocześnie w żaden sposób nie powinno się to niekorzystnie przekładać na płynność takiej gry. Xboxowe klasyki będą też współpracować z funkcją Quick Resume, prezentowaną na jednym z wcześniejszych pokazów. 

A ile konkretnie gier będzie dostępnych w ramach wstecznej kompatybilności na Xbox Series X? Ronald twierdzi, że już “grywalnych” są tysiące. Oznacza to mnóstwo świetnych gier, które będą korzystać w pełni z zalet nowego Xboxa. A cały wpis Ronalda znajdziecie w tym miejscu.

Natomiast ciekawe oferty na konsolę Microsoftu znajdziecie tutaj:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię