Strona głównaWiadomościXFX kolejną firmą, która pracuje nad autorską kartą AMD Vega

XFX kolejną firmą, która pracuje nad autorską kartą AMD Vega

Na sklepowych półkach wciąż ze świecą szukać autorskich kart graficznych AMD Vega. Na szczęście kolejne firmy testują możliwości kart Czerwonych. Do tego grona dołączyła marka XFX, która pokazała swoją konstrukcję.

Na razie nie wiemy wiele na temat karty. Jedyne informacje możemy wyczytać z opublikowanych zdjęć. Na tych można zobaczyć bardzo oryginalne umiejscowienie portów PCIe. Znajdują się one na górnej krawędzi karty, ale w środkowej części. Dokładnie między dwoma wentylatorami. Pierwszy raz widzę coś takiego, ale nie dam sobie uciąć ręki, że żaden producent nie zdecydował się na to wcześniej.

Na fotografii widać, że na karcie znajdują się dwa złącza zasilania: jedno 8-pinowe i jedno 6-pinowe. To oznaczałoby, że mamy do czynienia z autorską wersją karty Radeon RX Vega 56, gdyż wyższy model wymaga dwóch złączy 8-pinowych. Na zdjęciach możemy też zobaczyć dwa potężne wentylatory oraz tylną płytkę, która – co tu dużo mówić – wygląda rewelacyjnie. I to w sumie tyle. Wyciek zdjęć oznacza, że XFX pracuje nad nową kartą. Prawdopodobnie trwają już testy, które mają ustalić taktowania tego modelu.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię