Strona głównaWiadomościZalman VE500. Zewnętrzna kieszeń na dysk, która potrafi nie tylko przechowywać dane

Zalman VE500. Zewnętrzna kieszeń na dysk, która potrafi nie tylko przechowywać dane

Brak miejsca w komputerze na dodatkowy dysk to prawdziwa zmora wśród posiadaczy komputerów. Jednak nie ma co się smucić, gdyż rozwiązaniem może być zewnętrzna kieszeń Zalman VE500.

Zewnętrzne kieszenie pozwalają ominąć żmudny proces rozkręcania obudowy i zabaw z kabelkami SATA, a chyba nikt za tym nie przepada. Mając pod ręką dysk chcemy jak najszybciej umieścić go w kompie, jednak na naszej drodze stoi tabun niewielkich śrubek ograniczających swobodę rozbudowy. W tej sytuacji pozostają dwa wyjścia – zajrzenie wgłąb komputera bądź zaopatrzenie się w zewnętrzną kieszeń. Przez wzgląd na nasze stargane nerwy oraz wygodę Zalman oddaje w nasze ręce kieszeń VE500.

VE500 komunikuje się z komputerem za pomocą złącza USB 3.0. Nie będziemy więc narzekać na niskie transfery i przerwy w trakcie wymiany plików. Pod jej pancerzem znajdziemy 32 bitowy mikroprocesor wspomagany statyczną pamięcią SRAM. Dla zwiększenia bezpieczeństwa danych producent wyposażył kieszeń w algorytm szyfrujący AES 256 bit. Według przeprowadzonych badań kryptograficznych, próba odszyfrowania informacji zaszyfrowanych przez AES 256 bit trwała by spokojnie miliard lat.

Zalman VE500 możemy wykorzystać nie tylko do magazynowania danych. Może posłużyć do obsługi wirtualnych napędów CD-ROM, DVD-ROM lub Blu-ray. Umożliwia to technologia Virtual ODD. Dzięki niej możemy emulować napędy i montować na nich obrazy ISO.

Jak widać po zdjęciu, kieszeń Zalmana obsługuje się za pomocą ekranu dotykowego. By zasięgnąć wiadomości o stanie urządzenia nie musimy instalować dodatkowego oprogramowania. W tym celu zastosowano wbudowany ekran LCD. Urządzenie z pewnością zaplusuje za łatwość obsługi i mobilność. Wraz z kieszenią otrzymamy stylowe skórzane etui w kolorze czarnym.

Kieszeń Zalman VE500 jest już dostępna w sprzedaży. Cena wyjściowa urządzenia wynosi 230 złotych.

Specyfikacja:

– Materiały: aluminium, akryl, poliwęglany
– Zewnętrzny interfejs: USB 1.1 maks. 12 Mbps, USB 2.0 maks. 480 Mbps, USB 3.0 maks. 5.0 Gbps
– Wewnętrzny interfejs: SATA I, II, III
– Kompatybilność: dyski 2.5”
– Rozmiar: 146,3 x 80,8 x 14 mm
– Moc wejściowa: DC 5V
– Wsparcie dla systemów: Windows 2000, XP, Vista, 8, 8.1, 10, Mac OS, Linux

Źródło: Zalman, ifotovideo.cz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię