Strona głównaWiadomościZamieszanie trwa nadal! Microsoft wydaje pilną aktualizację, która usuwa łatki Intela

Zamieszanie trwa nadal! Microsoft wydaje pilną aktualizację, która usuwa łatki Intela

Wygląda na to, że zamieszanie wywołane przez Meltdown i Spectre szybko się nie zakończy. Łatki, które miały usunąć problem same okazały się problematyczne. Na tyle, że Microsoft w trybie pilnym wydał aktualizację, która usuwa poprawki Intela.

Na początku było Meltdown i Spectre, czyli bardzo poważne luki w zabezpieczeniach, które pozwalały podejrzeć, co znajduje się w pamięci jądra systemu. Znaleziono je w praktycznie wszystkich procesorach Intela, AMD, a nawet ARM. Firmy zaczęły współpracować z Microsoftem, aby szybko załatać dziury. Niestety, aktualizacje mikrokodu Intela oraz aktualizacje do BIOS-ów okazały się bardziej dziurawe niż sama dziura. Użytkownicy mieli problemy z własnymi komputerami, które zaczęły się same restartować. Sam Intel powiedział, aby ich nie instalować.

Teraz Microsoft wydał aktualizację, która usuwa wcześniejsze aktualizacje Intela. Tak, twórcy Windowsa łatają dziury po łatkach, które miały załatać inne dziury. Brzmi to jak jakiś żart, ale w takiej rzeczywistości aktualnie żyjemy. Co ważne, aktualizacja nie będzie się pobierać automatycznie. Trzeba ją ręcznie wybrać z katalogu. Jej oznaczenie to KB4078130. Microsoft podkreśla jednak, aby aktualizacji nie pobierały osoby, których komputery zachowują się całkowicie normalnie. Powinni go instalować tylko ci użytkownicy, których PC-ty zaczęły wariować po aktualizacjach Intela.

Przy okazji wielu producentów komputerów, np. Dell i HP, zaleca powrót do wcześniejszych wersji BIOS-ów (bez poprawek Intela), które ponownie pojawiły się na ich stronach do pobrania.

Źródło: PCWorld

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię