Strona głównaWiadomościZelda: Breath of the Wild na PC i to w 4K i...

Zelda: Breath of the Wild na PC i to w 4K i 60 FPS? Jak najbardziej

Zelda: Breath of the Wild to jeden z tegorocznych hitów. Gra zebrała rewelacyjne noty i z pewnością zalicza się do grona najlepszych produkcji 2017 roku. Niestety, dostępna jest tylko dla posiadaczy Nintendo Wii i Switch. Ale czy na pewno? Okazuje się, że w Zeldę możemy też pograć na PC-tach.

Jak to możliwe? To wszystko za sprawą emulatora CEMU v1.11.3, który w tej wersji radzi sobie z obsługą wielordzeniowych procesorów. Dzięki temu najnowsza Zelda działa w rozdzielczości 4K i to ze stabilną prędkością 60 klatek na sekundę. Co prawda potrzebny do tego był komputer z procesorem Intel Core i7-8700K, grafiką GeForce GTX 1080 Ti i 32 GB pamięci RAM DDR4, ale liczy się efekt. Obniżenie rozdzielczości do Full HD prawdopodobnie znacząco zmniejszyłoby wymagania.

Emulator CEMU v1.11.3 na razie jest dostępny tylko dla osób wspierających twórców w serwisie Patreon, ale już w przyszłym tygodniu zostanie udostępniony dla wszystkich i to całkowicie za darmo. Oczywiście pamiętajcie, że korzystanie z emulatorów jest piractwem. Tymczasem możecie zobaczyć, jak CEMU radzi sobie z najnowszą Zeldą:

[you tube=8MRVo2YFx1w]

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię