Strona głównaGryAktualnościZmarł John J. Kirby prawnik i imiennik postaci Nintendo

Zmarł John J. Kirby prawnik i imiennik postaci Nintendo

W Wieku 79 lat zmarł John J. Kirby, na cześć którego Nintendo nazwało jedną ze swoich postaci. Kirby bronił interesów Nintendo w sprawie o prawa autorskie do gry Donkey Kong.

John Kirby był wieloletnim adwokatem Nintendo oraz imiennikiem różowego bohatera serii gier. Miał 79 lat. W 1992 roku na cześć Kirbiego został nazwany bohater gry  Kirby’s Dream Land stworzonej przez Shigeru Miyamoto.

Oprócz pracy w Nintendo, Kirby pracował również dla Pepsi oraz America Online, ale najbardziej dumny był z pracy dla Departamentu Sprawiedliwości w latach sześćdziesiątych. Po przejściu do Nintnedo brał udział w obronie firmy przeciwko oskarżeniom przez Uniwersal Studios w 1984 roku. Wytwórnia filmowa rościła sobie prawa do gry Donkey Kong ze względu na podobieństwo do King Konga. Kirbi na podstawie sprawy z 1975 roku udowodnił, że King Kong należy do domeny publicznej. Głośna sprawa i wygrana w  amerykańskim sądzie federalnym dały firmie duży rozgłos medialny.

John Joseph Kirby Jr. Urodził się 22 października 1939 roku w Falls Church w stanie Wiriginia. Syn Rose L. Mangan i Johna Josepha Kirby Seniora, prawnika rządku federalnego. Lirby był absolwentem Fordaham College, uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Oxford. Stopień prawnicy uzyskał na University of Virginia School of Law.

Według nekrologu Nintendo oprócz nazwania jego imieniem jednej z postaci, ofiarowało mu żaglówkę o nazwie Donkey Kong, w której Kirby korzystał wraz ze swoją rodziną.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepolygon
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię