Strona głównaEsportZnamy format i daty wszystkich kwalifikacji do IEM Katowice 2018

Znamy format i daty wszystkich kwalifikacji do IEM Katowice 2018

Firma ESL ogłosiła format i daty wszystkich turniejów kwalifikacyjnych do turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2018 w grze Counter-Strike: Globale Offensive. Kto wie, może w Spodku zobaczymy aż 2 lub 3 polskie drużyny?

Turniej w CS:GO na IEM Katowice 2018 rozpocznie się 27 lutego rozgrywkami grupowymi, które potrwają do 1 marca. Faza play-off, którą obejrzymy na żywo w katowickim Spodku, będzie rozgrywana w dniach 2-4 marca. W sumie w puli nagród znajdzie się 500 tys. dolarów. Dodatkowym smaczkiem jest punkt w klasyfikacji Intel Grand Slam. W turnieju weźmie udział 16 drużyn. Aż połowa, czyli 8 z nich, zostanie zaproszonych przez organizatorów. Reszta będzie musiała powalczyć w eliminacjach.

Organizatorzy przewidzieli 4 miejsca dla drużyn z Europy, 2 miejsca dla zespołów z Ameryk oraz po 1 miejscu dla organizacji z Azji i Oceanii. W każdym z tych regionów najpierw zostaną rozegrane dwa turnieje otwarte z nielimitowaną liczbą miejsc. W nich będzie obowiązywać drabinka pojedynczej eliminacji z pojedynkami BO1. Tylko finał będzie rozgrywany w systemie BO3. Finaliści każdego turnieju otwartego awansują do zamkniętych kwalifikacji. W nich – w Europie – weźmie udział w sumie 12 zespołów (8 zaproszonych i 4 z otwartych turniejów). Tutaj obowiązywać będzie już drabinka podwójnej eliminacji z meczami BO3 we wczesnych fazach i BO5 w finale.

Terminy turniejów w Europie prezentują się następująco:

  • Pierwszy turniej otwarty: 23-24 stycznia
  • Drugi turniej otwarty: 31 stycznia – 1 luty
  • Zamknięte kwalifikacje: 3-4 luty

Śmiało można założyć, że wśród zaproszonych drużyn – pomimo gorszych wyników – znajdą się zawodnicy Virtus.pro. Miejmy nadzieję, że z eliminacji dołączy do nich kolejna polska ekipa, np. AGO Gaming, Team Kinguin lub PRIDE.

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię