Strona głównaWiadomościZnamy specyfikację niereferencyjnej karty Asus RX Vega 64 Strix Gaming OC. Szału...

Znamy specyfikację niereferencyjnej karty Asus RX Vega 64 Strix Gaming OC. Szału nie ma

Asus w końcu zdradził oficjalną specyfikację niereferencyjnej karty graficznej Asus RX Vega 64 Strix Gaming OC. Poznaliśmy między innymi taktowania rdzenia graficznego i… nie ma szału.

Asus RX Vega 64 Strix to pierwsza i jak na razie jedyna niereferencyjna karta AMD Vega, która ma szansę w najbliższym czasie zadebiutować na rynku. Jednak chyba nie zaoferuje tyle, ile oczekiwali użytkownicy. Zegary nie będą zauważalnie wyższe w porównaniu z wersjami referencyjnymi, więc skok wydajnościowy nie będzie wysoki.

AMD RX Vega 64 w wersji referencyjnej ma rdzeń graficzny taktowany zegarem 1247 MHz. Model Asusa zaoferuje zaledwie o 51 MHz więcej, czyli 1298 MHz. Nie jest to duży skok. Dla porównania referencyjne wersje chłodzone cieczą będą miały wyżej ustawione zegary, ale tego akurat należało się spodziewać. Na szczęście ceny Asusa mają być niższe. Jeśli chodzi o taktowanie w trybie Boost, to zostało ono podniesione z 1546 MHz do 1590 MHz, czyli tylko o 44 MHz. Tajwańska firma nie zdecydowała się na ruszanie pamięci HBM2, więc ten zostały przy standardowym taktowaniu 945 MHz.

Na ten moment dokładna cena Asus RX Vega 64 Strix Gaming OC nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że będzie ona plasować się gdzie między modelami referencyjnymi, a wersją chłodzoną cieczą. W skrócie – będzie drogo. Wciąż GeForce’y wydają się dużo lepszym wyborem w porównaniu do nowych kart AMD.

Źródło: Overclock3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię