Strona głównaGryZnany pisarz fantasy oferuje CDP RED prawa do swoich książek i to...

Znany pisarz fantasy oferuje CDP RED prawa do swoich książek i to za darmo

O aferze, w której Andrzej Sapkowski domaga się od CD Projekt RED dodatkowych 60 mln złotych, zrobiło się głośno nie tylko w Polsce i nie tylko w świecie gamingowym. O sprawie usłyszeli też inni pisarze fantasy. Jeden z nich nawet zaoferował, że za darmo odda polskiemu studiu prawa do przeniesienia jego książek na komputery i konsole.

Tym kimś jest Brandon Sanderson – amerykański pisarz i autor książek z dziedziny fantasy i science-fiction, a także dwukrotny laureat nagrody Hugo. Znany jest między innymi z cyklów: „Z mgły zrodzony”, „Biały piasek”, a także dokończenia cyklu „Koło Czasu” po śmierci jego głównego autora. Na Reedicie napisał on, że z chęcią oddałby CD Projekt RED prawa do książek z serii „Z mgły zrodzony” i to całkowicie za darmo, ponieważ wykonują oni kawał dobrej roboty i jego zdaniem The Witcher to najlepsze w historii przeniesienie książki do świata gier.

– Drogie CD Projekt, możecie dostać prawa do „Z mgły zrodzony” jeśli tylko chcecie. Bardzo chciałbym zrobić coś z CDPR. Zrobili do tej pory najlepszą adaptację książki w świecie gier. To jest coś, z powodu czego reszta nas może się tylko ślinić. Powód jest bardzo prosty – całe uniwersum (książki, filmy, gry) zyskuje na czymś, co jest tak wysokiej jakości jak gry z serii Wiedźmin – napisał Brandon Sanderson.

Pisarz dodał też, że świetna adaptacja może mieć ogromny wpływ kulturowy. Jednocześnie przyznał, że wątpi w chęci CD Projekt RED do kolejnej adaptacji, szczególnie po problemach z Sapkowskim. Poza tym Redzi skupiają się teraz na tworzeniu własnych uniwersów zamiast czerpania od innych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię