Strona głównaWiadomościZwycięstwo! EA ulega graczom. Bohaterowie Battlefront II będą kosztować mniej

Zwycięstwo! EA ulega graczom. Bohaterowie Battlefront II będą kosztować mniej

Nie było innej możliwości. EA musiało ustąpić graczom i obniżyć ceny bohaterów Star Wars Battlefront II. To pokłosie wczorajszej afery na Reddicie, która i tak jeszcze długo będzie odbijać się Elektronikom czkawką.

Wczorajsza afera na Reddicie rozpoczęła się od wpisu jednego z graczy, który policzył jak długo trzeba grać, aby odblokować najpopularniejsze postacie w grze. Zdobycie Luke’a Skywalkera lub Darth Vadera wymagało około 40 godzin grania (na każdego z nich!). Oczywiście można było wydać prawdziwą gotówkę i obu odblokować dużo szybciej. To nie spodobało się graczom. Elektronicy próbowali ratować sytuację, dołączając do dyskusji na Reddicie, ale ich wpis pobił rekord w liczbie minusów. Żaden inny wpis nie był aż tak bardzo minusowany w całej historii serwisu! Co więcej, z czasem okazało się, że w egzemplarzach recenzenckich dla mediów odblokowanie postaci było… 6 razy tańsze.

Ostatecznie Electronic Arts złamali się pod naporem krytycznych komentarzy. Firma ogłosiła, że ceny wszystkich postaci zostają obniżone aż o 75 procent! Oznacza to, że Luke Skywalker i Dart Vader kosztują teraz 15 tys. kredytów, za Palpatine’a, Leię Organę i Chewbaccę zapłacimy 10 tys. kredytów, a najtańsza będzie Iden w cenie 5 tys. kredytów. Tym samym zdobycie najlepszych postaci powinno nam zająć już tylko 10 godzin. Chociaż tak naprawdę nie o czas chodziło, a samo podejście Electronic Arts, które na każdym kroku starało się oskubać graczy z ich pieniędzy.

EA stara się też ratować sytuację pod kątem wizerunkowym i dlatego zostanie zorganizowane AMA na Reddicie. To odbędzie się już jutro, w środę 15 listopada.

Źródło: EA

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię