Strona głównaEsportZwycięzca The International 2017 dostanie ponad 10 mln dolarów!

Zwycięzca The International 2017 dostanie ponad 10 mln dolarów!

The International po raz kolejny pobiło rekord w wielkości puli nagród na turnieju esportowym. Nie tylko wynik jest lepszy niż rok wcześniej, ale na dodatek zwycięska drużyna dostanie ponad 10 mln dolarów!

Gdyby w tym momencie rozegrać The International 2017, to w puli nagród znajdowałyby się ponad 23 mln dolarów. To o 1,5 mln dolarów więcej niż rok wcześniej, ale przecież zbiórka jeszcze się nie zakończyła. Gracze z całego świata cały czas mają 2 tygodnie na kupowanie Przepustek Bitewnych, z których część zysku trafia do puli nagród najważniejszego turnieju Dota2 na świecie. Ta część to zaledwie 25 procent, więc spora większość trafia do portfela Valve.

Początkowo pula nagród turnieju wynosiła 1,6 mln dolarów. Oznacza to, że dzięki graczom zwiększyła się już o 21,4 mln dolarów. A skoro to tylko 25 procent zysków z Przepustek Bitewnych, to dość łatwo obliczyć, że na konto Valve wpłynęły w tym samym czasie 64,2 mln dolarów. A mowa przecież o zyskach z dodatku do gry.

Dokładnie 44 procent z pełnej puli nagród ma trafić do drużyny, która wygra The International 2017. Oznacza to, że już w tym momencie najlepszy zespół może liczyć na ponad 10 mln dolarów. Nie ma co się oszukiwać – jest to kwota oszałamiająca. Dla porównania najważniejszego turnieje CS:GO to pula nagród zaledwie 1 mln dolarów i 500 tys. dolarów dla zwycięzców. Różnica jest więc ogromna.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię