Strona główna Esport Counter-Strike

Counter-Strike

Virtus.pro, AGO Esports, Team Kinguin, a może Izako Boars – kto jest najlepszą polską drużyną CS:GO? Kto jest faworytem kolejnego Majora? Kto wygrywa najważniejsze turnieje ESL, DremHack, Epicenter i ELEAGUE? Tego wszystkiego dowiecie się właśnie tutaj. A to wszystko przyprawimy kąśliwymi felietonami.

x-kom AGO wraca do ESL Pro League!

Takiego meczu potrzebowali polscy kibice CS-a. Po bardzo dobrej grze w finale ESEA MDL x-kom AGO wywalczyli sobie powrót do ESL Pro League.

BLAST zrywa współpracę z kontrowersyjnym NEOM. Czy nie za późno?

Saudyjskie konsorcjum NEOM namieszało w świecie esportu. Dziś jedna z popularniejszych lig CS:GO, BLAST, ogłosiła zerwanie umowy z projektem.

ESL One Cologne 2020 – nowy format, grupy i wielka szansa Polaków

Pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach ESL One Cologne 2020 zmiany w turnieju. Jak w nowej strukturze odnajdą się dycha i snatchie?

kuben nowym trenerem Team Envy!

Po rozpadzie polskiego Virtus.pro prawie wszyscy członkowie znaleźli pracę. Prawie, bo najdłużej czekał Jakub “kuben” Gurczyński. Do dzisiaj.

pashaBiceps zatrudniony przez Team Liquid jako europejski ambasador

Legendarny polski zawodnik “Złotej Piątki”, Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski, został oficjalnie zatrudniony przez amerykańską organizację Team Liquid.

HONORIS zaczyna walkę w play-offach Eden Arena: Malta Vibes 5

Już dzisiaj pierwszy poważniejszy sprawdzian dla polskiego CS-a. HONORIS w pierwszym meczu play-offów Eden Arena: Malta Vibes 5 zmierzy się z Tikitakan.

Illuminar Gaming i paTiTek z ważnymi wygranymi – przełamanie polskiego esportu?

Stało się to, na co czekali fani polskiego esportu. Zarówno Illuminar Gaming jak i paTiTek w składzie G2 wygrali jedne z ważniejszych turniejów w swoich karierach.

Gracz CS:GO krytykowany za homofobiczną nazwę noża

Profesjonalny gracz CS:GO – JiaMing ‘DeStRoYeR’ Gu – musiał zmierzyć się z ogromną falą krytyki. W trakcie trwającego jeszcze turnieju Perfect World Asia League Summer 2020 używał on w grze noża z homofobiczną nazwą, co zostało zauważone przez społeczność graczy i komentatorów.

Dust2 z kilkoma rewolucyjnymi zmianami w nowej aktualizacji CS:GO

Valve funduje graczom kolejną aktualizację popularnych map CS:GO. Tym razem padło na większość map z puli turniejowej, ale największe zmiany dotknęły Dust2.

Olofmeister robi przerwę od aktywnej gry. Dekay sugeruje zaskakującego zmiennika

FaZe Clan ogłosił niedawno, że Olof “olofmeister” Kajbjer zrezygnował z aktywnej walki w ich barwach. Jako przyczynę przerwy podano zmęczenie grą.

Honoris – powrót legend polskiego CS-a w nowym projekcie

Na specjalnej konferencji, zorganizowanej na profilu organizacji na Facebooku, przedstawiony został nowy, esportowy projekt na polskiej scenie. Honoris, za którymi stoją legendy polskiego CSa – NEO i TaZ.

Policja w Australii aresztowała osoby ustawiające mecze w CS:GO

Policja w Australii aresztowała pięciu graczy Counter-Strike: Global Offensive, którzy celowo przegrywali mecze i dzięki temu wygrywali zakłady bukmacherskie. To pierwsza tego typu sprawa w tym kraju.

BLAST w Polsce! Wspólnie z FantasyExpo tworzą turniej dla młodych talentów

Patrząc na sukcesy międzynarodowych edycji turniejów BLAST, wielu fanów CS-a zastanawiało się, czy i kiedy turnieje te pojawią się w Polsce. Otóż – BLAST wchodzi do Polski, choć nie do końca w takim formacie, jaki znamy z zagranicznych aren.

CS:GO – powstaje film o seniorach biorących udział w turniejach esportowych

Silver Snipers to  profesjonalna drużyna graczy CS:GO, której średnia wieku zawodników wynosi ponad 70 lat. Ubisoft pracuje właśnie nad filmem, który przybliży widzom historię zespołu oraz członków drużyny.

Aktualizacja CS:GO: Valve w końcu nerfi SG553, ale wzmacnia Deagle. Gracze znów oburzeni

Wygląda na to, że gwałtowny wybuch popularności VALORANT-a w końcu zmobilizował Valve do wprowadzenia długo wyczekiwanych zmian w CS:GO. Aczkolwiek można mieć pewne obawy czy zmiany nie poszły nieco za daleko.

Grarantanna Cup – Ministerstwo Cyfryzacji organizuje turnieje CS-a, LoL-a, FIFA o Brawl Stars

Przymusowa kwarantanna udowodniła, że Ministerstwo Cyfryzacji umie w nowe technologie i idzie z duchem czasu. Już w kwietniu rusza cykl turniejów Grarantanna Cup zorganizowanych we współpracy z ESL. Pula nagród turnieju wynosi 50 tysięcy złotych.

Profesjonalny gracz CS:GO pozywa Valve z powodu VAC Bana

Profesjonalny gracz CS:GO – Elias ‘Jamppi’ Olkkonen – pozwał Valve z powodu bana, który firma na niego nałożyła za rzekome oszukiwanie w grze. Przez to nie udało mu się podpisać profesjonalnego kontraktu z organizacją OG.

“Giniemy dla życia” – esportowy pojedynek polskich piłkarzy dla służby zdrowia. Izak skomentuje pokazowy mecz

Powstała kolejna ciekawa, esportowa inicjatywa związana z walką z koronawirusem. Nie tylko ma na celu przekonać graczy do pozostania w domach, ale przede wszystkim zebranie pieniędzy na opanowanie epidemicznej sytuacji.

Była profesjonalna zawodniczka CS:GO skazana na 116 lat więzienia

Shayene ‘shAy’ Victorio prawdopodobnie nie jest znana większości fanom CS:GO, ale jestem pewien, że wkrótce o niej usłyszą. Była już profesjonalna zawodniczka właśnie została skazana na 116 lat więzienia za oszustwo.

GORĄCE RECENZJE