Hardware

Szukasz informacji o kartach graficznych RTX, a może monitorach 4K? Tutaj znajdziesz najważniejsze wiadomości o zapowiedzianym sprzęcie komputerowym i zestawach gamingowych dla prawdziwych graczy.

Powstaje GeForce RTX 3090 o ogromnej wydajności?

Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, to Nvidia planuje kolejną kartę graficzną w swoim portfolio. Razem z modelami z architekturą Ampere miałaby się pojawić konstrukcja oznaczona jako GeForce RTX 3090 o dużo wyższej wydajności niż RTX 2080 Ti.

GeForce RTX 3080 – wiemy jak może wyglądać

Dzięki przeciekom na jednym z for internetowych mamy pogląd na to, jak może wyglądać nowa karta graficzna Nvidii – GeForce RTX 3080.

Oto ultralekki laptop LG Gram 17 2020 z 17-calowym ekranem

Na dzisiejszej konferencji online firma LG Polska zaprezentowała nową generację niezwykle lekki Ultraboków z serii LG Gram. Ma rok 2020 Koreańczycy przygotowali trzy modele, które oficjalnie będą dostępne na polskim rynku z ekranami o przekątnych 17, 15 i 14 cali.

Acer Predator X38 – monitor gamingowy debiutuje w Polsce

Sprawdza się nawet w najbardziej wymagających grach zręcznościowych, gwarantuje płynność rozgrywki, zapewnia komfort oglądania i można ustawić go w optymalnej pozycji. Monitor Predator X38 będzie dostępny w Polsce już od 24 czerwca 2020 roku.

Xiaomi wprowadza monitor IPS z serii Redmi – jest bardzo tani

Xiaomi przez cały czas rozszerza swoje portfolio produktów. Dzisiaj to już nie tylko smartfony, ale cała gama urządzeń RTV oraz AGD. Teraz chińska firma skierowała swój wzrok ku rynkowi komputerowemu i wprowadza do sprzedaży kolejny monitor.

Nvidia zaprezentowała pierwszy procesor graficzny Ampere

Nvidia zaprezentowała nową architekturę kart graficznych Ampere. Będzie to wielka zmiana i rewolucja na rynku konsumenckich układów GPU. Poniżej szczegóły.

Dedykowana karta graficzna Intela o wydajności… zwykłego PlayStation 4

Intel w tym roku powinien zaprezentować pierwsze dedykowane karty graficzne, oparte na architekturze Xe. Chyba nikt nie spodziewał się niewiarygodnej wydajności, ale i tak pierwsze informacje są mało optymistyczne.

Intel Core i9-10900K – jak twierdzi Intel, nowy, najszybszy procesor gamingowy na świecie

Dziś Intel prezentuje nowe procesory linii Intel Core 10 generacji z serii S. Jednym z wprowadzonych dzisiaj modeli jest Intel Core i9-10900K, opisywany przez Intela jako najszybszy na świecie procesor gamingowy.

Nvidia GeForce RTX 3000 – wyciekła specyfikacja nowych kart Ampere

W tym roku zadebiutują nowe karty graficzne firmy Nvidia z nową architekturą Ampere. Patrząc na prawdopodobną specyfikację możemy dojść do wniosku, że producent stawia przede wszystkim na poprawę wydajności w Ray Tracingu i DLSS.

AMD potwierdza – procesory Zen 3 i grafiki RDNA2 jeszcze w tym roku

AMD oficjalnie potwierdziło, że jeszcze w tym roku zadebiutują procesory z architekturą Zen 3 oraz karty graficzne z architekturą RDNA2.

AMD w 2022 roku obsłuży pamięci DDR5. Intel jeszcze szybciej

Obsługa pamięci DDR4 została wprowadza w 2014 roku, więc kości tego typu są z nami już 6 lat. To oznacza, że wielkimi krokami zbliża się kolejna generacja. O ile produkcja modułów DDR5 powoli zaczyna ruszać, tak w domowych komputerach zobaczymy je prawdopodobnie dopiero za 2 lata.

Wyciekła specyfikacja dwóch procesorów AMD Ryzen 4000 Renoir

Informacje na temat dwóch procesorów AMD Ryzen 4000 Renoir pojawiły się w bazie dwóch benchmarków. Tym samym poznaliśmy ich wstępną specyfikację.

Nvidia nie będzie zwalniać z powodu koronawirusa. Firma oferuje podwyżki

Prezes Nvidii – Jen Hsun Huang – przesłał list do wszystkich swoich pracowników, w którym zapewnił ich, że nie stracą pracy. Co więcej, część z nich może liczyć na podwyżki.

Najmniejszy gamingowy laptop na świecie

Firma GPD zaprezentowała najmniejszy na świecie laptop do grania Win Max, który już niebawem ma trafić do sprzedaży. Znamy już specyfikację techniczną tego wynalazku oraz benchamarki. Tylko czy połączenie miniaturowego laptopa z padem do gier ma dzisiaj jeszcze sens?

Lenovo Legion planuje wejść na rynek płyt głównych?

Według niepotwierdzonych jeszcze przecieków Lenovo zamierza wejść na rynek płyt głównych i konkurować z Asusem, ASRock, MSI oraz Gigabytem. Chińska marka miałaby sprzedawać swoje produkty pod gamingową marką Legion.

Huawei szykuje się do wejścia na rynek kart graficznych

W tym roku czeka nas spory wysyp nowości na rynku kart graficznych. Nowe modele mają pokazać nie tylko Nvidia i AMD, ale także Intel, który chce zawojować rynek konstrukcji dedykowanych. Jakby tego było mało, od kilku lat nad własnym GPU pracuje również Huawei, chociaż ten akurat nie jest dedykowany graczom.

Desktopowe procesory AMD Ryzen 4000 z premierą we wrześniu?

Czwarta generacja procesorów AMD Ryzen już zadebiutowała, ale na razie tylko wersji mobilnej, czyli przeznaczonej do laptopów. Na warianty dedykowane komputerom desktopowym musimy jeszcze poczekać. Według najnowszych informacji nastąpi to dopiero we wrześniu.

GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition trafiły na internetowe aukcje za chore pieniądze

Uczestnicy konkursu, którzy wygrali limitowane wersje kart RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077, poczuli żyłkę do robienia interesów. Karty trafiły już na aukcje internetowe a ich ceny mogą zwalić z nóg.

MSI GeForce GTX 16xx – sześć obliczy kart graficznych. Co oferują?

Na polskim rynku firma MSI wprowadziła do sprzedaży aż sześć kart graficznych z serii GeForce GTX 16xx. Co mają one do zaoferowania swoim klientom i czym się różnią poszczególne warianty? Postanowiliśmy bliżej się im przyjrzeć, aby porównać wszystkie modele.

PS5 jest lepsza niż XSX, bo jest łatwiejsza w kodowaniu – zapewnia inżynier Crytek

Ali Salehi – pracownik firmy Crytek – udzielił ciekawego wywiadu serwisowi Vigatio. Użytkownik Twittera o pseudonimie @man4dead pokusił się o tłumaczenie, z którego dowiadujemy się, że PlayStation 5 może być lepszą konsolą niż Xbox Series X.

GORĄCE RECENZJE

Przejdź do kategorii