Zyski Nintendo urosły o ponad 400% dzięki Animal Crossing

Tomasz Alicki

Zyski Nintendo urosły o ponad 400% dzięki Animal Crossing

Animal Crossing: New Horizons to absolutny hit ostatnich miesięcy. Statystyki pokazują, że gra szybko stała się system sellerem Nintendo Switcha.

Okres raportów finansowych to okazja dla wydawców, żeby podsumować swoje osiągnięcia i zobaczyć, co przyniosło im ostatnio największe zyski. Niektórzy spotkanie z udziałowcami traktują jako okazję do zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, jak chociażby Activision zbliżające się do reveala Call of Duty. Nie ulega jednak wątpliwości, że przez ostatnich kilka miesięcy królowało Nintendo.

Advertisement

Zobacz: Nintendo Switch – co przynosi aktualizacja 10.1.0?

Animal Crossing: New Horizons błyskawicznie zyskał sobie popularność w internecie. Grali nie tylko fani platformy, ale również nowi użytkownicy Switcha i gwiazdy Hollywoodu. Jak można było się domyślić, mocno przełożyło się to na zyski Nintendo. Zyski firmy względem zeszłego roku wzrosły o 428%, z 1,37 do 3,39 miliarda.

Animal Crossing sprzedało się z kolei w ponad 22 milionach kopii. Co ciekawe, była to również pierwsza odpalana gra na połowie systemów kupowanych w ostatnim kwartale. Jeżeli chodzi o samą konsolę, w świat powędrowało już 61,44 miliona Switchy. Do sprzedaży NES-a brakuje mu już tylko 470 tysięcy sztuk.

Nie ulega wątpliwości, że ogromną rolę odegrał tutaj również COVID-19. Ceny Switcha diametralnie wzrastały, Ring Fit Adventure wciąż ciężko znaleźć za rozsądne pieniądze, a przenośna konsola Nintendo była dla wielu osób sposobem na przetrwanie kwarantanny.

Udostępnij:
Advertisement

Polecane artykuły