Advertisement
Strona głównaKonsoleNintendo Switch – co przynosi aktualizacja 10.1.0?

Nintendo Switch – co przynosi aktualizacja 10.1.0?

Nintendo wprowadziło aktualizację systemu operacyjnego konsoli Nintendo Switch. Co wprowadza łatka oznaczona jako 10.1.0?

Nintendo przyzwyczaiło nas, że kolejne aktualizacje systemu operacyjnego konsoli Switch raczej nie wprowadzają zbyt wielu zmian. Czasami zdarzą się jakieś nowości, ale w większości przypadków to głównie poprawki stabilności. Nie inaczej jest i tym razem.

Nintendo Switch – aktualizacja 10.1.0

Chociaż ostatnia (10.0.4) łatka została wydana w zeszłym miesiącu, to przez ten czas programiści nie pokusili się o większe zmiany. Po raz kolejny aktualizacja wprowadza jedynie ogólną poprawę stabilności w celu poprawy doświadczenia graczy. Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami konsoli Nintendo Switch lub Nintendo Switch Lite, to informacja o dostępnej aktualizacji powinna się już pojawić na Waszych urządzeniach. Wystarczy ją pobrać, a następnie zainstalować. Szkoda, że po tym nie da się zauważyć praktycznie żadnych zmian w systemie operacyjnym.

Switch Lite

Konsola Nintendo Switch w standardowej wersji zadebiutowała w marcu 2017 roku. Z kolei mniejsza i bardziej przenośna wersja – Nintendo Switch Lite – pojawiła się na sklepowych półkach po ponad 2 latach we wrześniu 2019 roku. Aktualnie na urządzeniach dostępnych jest ponad 2 tysiące gier. Według ostatnich informacji japońskiej firmie udało się sprzedać aż 55,77 mln egzemplarzy Switcha na całym świecie, czym udało się pobić zarówno Nintendo 64, jak i GameCube. Jednocześnie jest to lepsza sprzedaż niż w przypadku Xbox One, co jest kolejnym dowodem na to, że nie wydajność urządzenia, a gry są najważniejsze.

Być może w najbliższych miesiącach Nintendo zaprezentuje konsolę w wersji Pro. Plotki na jej temat pojawią się już od wielu miesięcy. Dowody na istnienie urządzenia znaleziono też w niedawnej aktualizacji oznaczonej jako 10.0.0. Jednak samo Nintendo do tej pory milczy na ten temat.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię