Strona głównaGry11 minut z nowej gry akcji RPG Ashen

11 minut z nowej gry akcji RPG Ashen

Twórcy opowiadają nam o eksploracji, mechanice walki i świecie fantasy oferującym dużą swobodę działania. Aby w nim przetrwać, należy bratać się z innymi spotkanymi bohaterami.

Póki co, seria Dark Souls wypoczywa na tymczasowej emeryturze. Jednak gracze nie całkiem zostaną odcięci od źródełka z nowymi grami akcji RPG. Jeszcze w tym roku blaszaki ujrzą Ashen, czyli kolejny tytuł propagujący zręcznościowy tryb walki i otwartość świata.

Nawiązań do dzieł studia From Software jest tu dość sporo, a wystarczy zerknąć na podstawowe elementy. Za sugestywnie mroczny klimat odpowiada brak naturalnego słońca, wyraźny poziom trudności zapewni nie tylko sztuczna inteligencja, zaś sposób prowadzenia rozgrywki krzyżuje prywatne sesje z sieciową socjalizacją, gdzie drugi gracz może być zarówno żywą istotą albo kopią ludzkiego bohatera w ciele NPC.

Po obejrzeniu nowego gameplayu odnoszę wrażenie, że twórcy Ashen nie tylko spoglądali na Dark Soulsa, ale też na Conan Exiles. Podobnie jak w niej, dużą rolę odgrywa zakładanie bezpiecznego miejsca i chcąc je rozwijać potrzebne są osoby z różnymi umiejętnościami. Swoją paczkę będziemy zbierać w trakcie codziennych wędrówek, jednak należy rozsądnie wybierać nowych kompanów, bowiem nie zawsze mogą okazać się pomocni. Niektórzy z NPC-ów mogą mieć w planach klasyczny sabotaż.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię