Strona głównaEsportJubileuszowy, 25. QuakeCon odwołany z powodu koronawirusa

Jubileuszowy, 25. QuakeCon odwołany z powodu koronawirusa

Kolejny symboliczny moment w historii wydarzeń związanych z grami oraz esportem. Po IEM Katowice 2020 rozegranym bez udziału publiczności oraz odwołanym E3, przyszła pora na QuakeCon.

Bethesda i id Software podjęły decyzję o odwołaniu tegorocznego święta fanów jednej z najstarszych serii strzelanek FPP – QuakeCon. Decyzję tym bardziej bolesną, że miała to być 25 rocznica tego wydarzenia. Przyczyną jest oczywiście szalejący na całym świecie koronawirus.

Zobacz: Bethesda przypadkowo wypuściła Doom Eternal bez Denuvo DRM

Oto co na ten temat mieli do powiedzenia przedstawiciele organizatorów:

“W ciągu minionych tygodni spędziliśmy mnóstwo czasu, dyskutując jak możemy zorganizować QuakeCon w tym roku. Jednak wszystkie logistyczne wyzwania i niepewności związane z pandemią wirusa sprawiły, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznego wydarzenia.

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, wolontariuszy, wystawców, sponsorów i graczy jest zawsze naszym priorytetem. Byłoby złym rozmawianie o spotkaniu, gdy spotkania to ostatnie czego aktualnie potrzebujemy.”

Tegoroczny QuakeCon miał się odbyć między 6 a 9 sierpnia. To dużo czasu, ale nie ma sposobu by przewidzieć jak w wtedy będzie wyglądała sytuacja, a już teraz należałoby pracować nad planowaniem i rozmowami z partnerami i innymi osobami odpowiedzialnymi za to, że taka impreza odniesie sukces.

Zobacz: Doom Eternal – kawał rewelacyjnej zabawy (recenzja)

Organizatorzy liczą za to na współpracę z fanami nad tym, by mimo wszystko móc świętować ducha QuakeCon w sierpniu i czekają na możliwość spotkania w przyszłym roku. 

“A do tego czasu bądźcie bezpieczni, opiekujcie się sobą i grajcie w gry.”

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię