Strona głównaWiadomości260 milionów złotych nagrody dla szczęśliwa, który odnajdzie na śmietniku dysk pełny...

260 milionów złotych nagrody dla szczęśliwa, który odnajdzie na śmietniku dysk pełny bitcoinów

Mówi się, że pieniądze leżą na ulicy i wystarczy się po nie schylić. W tym konkretnym przypadku leżą na śmietniku, konkretnie na wysypisku śmieci ukryte w postaci bitcoinów na dysku twardym, wystarczy go tylko odnaleźć.

James Howells oferuje urzędowi miejskiemu w Newport wysoką sumę za umożliwienie wejścia na miejskie wysypisko. Howells chce odnaleźć dysk twardy, który wyrzucił 7 lat temu. Jak twierdzi znajduje się na nim 7500 bitcoinów, czyli według dzisiejszej wartości ponad miliard złotych.

Zobacz: Microsoft, Amazon i Google chcą przejąć kolejne studia deweloperskie

Bitcoin znany jest z dużych wahań kursu. Jednak w momencie gdy jego wartość skoczyła do rekordowych wartości wiele osób przypomniało sobie o zachomikowanych dyskach i pendrive’ach, na których trzymali kryptowalutę.

Brytyjczyk James Howells przypomniał sobie o dysku, na którym miał zdeponowane 7500 BTC, jednak dysk ten jakiś czas temu wyrzucił. Teraz proponuje urzędowi miejskiemu 25% wartości kryptowaluty za wydanie zgody na przekopanie lokalnego wysypiska w celu odnalezienia wyrzuconego dysku.

Przy obecnym kursie wartość bitcoinów z dysku to około 205 milionów funtów, czyli ponad miliard złotych. Zysk miasta w tej sytuacji wynosiłby około 261 milionów złotych (51 milionów funtów), o ile dysk udałoby się odnaleźć.

Po odnalezieniu dysk miałby zostać przekazany specjalistycznej firmie, która mogłaby odzyskać dane i odczytać portfel bitcoin. Niestety Rada Miasta Newport nie pozwoliła Howellsowi na poszukiwania argumentując to troską o środowisko. Koszt akcji to kilka milionów funtów, a nie ma pewności, że dysk się uda odnaleźć, a potem odczytać.

Mówiąc krótko pech. A wy macie zachomikowane bitcoiny?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię