Strona głównaGryAktualnościMicrosoft, Amazon i Google chcą przejąć kolejne studia deweloperskie

Microsoft, Amazon i Google chcą przejąć kolejne studia deweloperskie

Wygląda na to, że Microsoft, Amazon i Google bawią się w rekiny, które wyszły na żer. W tym konkretnym przypadku zdobyczą mają być studia deweloperskie, które każda z firm chce wchłonąć.

Według informacji przekazanych przez serwis Gamesradar, trzej giganci ze świata IT usilnie poszukują studiów deweloperskich, które mogliby wchłonąć we własne struktury. Informacje te zostały przekazane przez dziennikarza branżowego Brada Samsa, który ma na koncie już sporo podobnych przecieków, które sprawdziły się w późniejszym czasie.

Słyszałem, że obecnie toczy się wiele rozmów za zamkniętymi drzwiami. Dotyczą one przejęć w branży. Obecnie dzieje się wiele poruszających rzeczy.

Trudno jest przewidzieć, które firmy zostaną przejęte i przez jakich dostawców, ale mogę powiedzieć, że jest kilka znanych firm z branży, do których zwraca się Microsoft, ale jest tam też Amazon i Google.

Sams dodaje, że w grupie przejmującej mniejsze studia jest także Sony, ale japońska firma nie jest aż tak agresywna jak Microsoft, Google i Amazon. Dziennikarz określa również EA jako wydawcę, który szuka nowych deweloperów do przejęcia, podobnie jak miało to miejsce niedawno z Codemasters.

Zobacz: Nintendo planuje nową rewizję Nintendo Switch

W 2020 roku Microsoft przejął Bethesdę a co za tym idzie kilka studiów należących do tego dewelopera m.in. Arkane i Tango Gameworks. Niedawno Nintendo kupiło dewelopera Luigi’s Mansion 3 – Next Level Games.

Według zapowiedzi Samsa w tym roku możemy być świadkami kilku gigantycznych przejęć.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię