Strona głównaGry27 tys. dolarów za dodatek do gry?

27 tys. dolarów za dodatek do gry?

Widzieliśmy już nie jedno DLC, które potrafiło przewyższyć cenę podstawowej wersji gry. Jednak w tym przypadku twórcy stworzyli pakiet dodatków tak drogi, że nie wszyscy mogliby sobie pozwolić na jego zakup.

To bezprecedensowa sytuacja w świecie gier. Znani ze swoich wielkich ambicji deweloperzy Star Citizen postanowili popełnić kolejny rekord, który wprawia w osłupienie. Poprzednim razem na swoje ręce przyjęli tytuł mistrza Kickstartera, zebrawszy ponad 181 mln. dolarów, a teraz planują dołożyć jeszcze jedną statuetkę za najdroższy w branży dodatek do jeszcze nieukończonej produkcji.

Bohaterem historii jest DLC o nazwie Legatus Pack oferujące fanom space-sima 117 statków kosmicznych oraz 163 bonusy, a w tym 20 000 jednostek wirtualnej waluty, trochę skinów, grafik koncepcyjnych, przedmiotów wykorzystywanych w grze, cyfrowe wydanie opowieści z uniwersum SC, etc. Jakby nie patrzeć, to bardzo konkretny dodatek. Aczkolwiek jest tak piekielnie drogi, że bez kredytu bankowego może się nie obejść.

Macie już w głowie jakąś liczbę? Jeśli tak, to spokojnie możecie przemnożyć ją niespełna 4 razy, bowiem DLC wycenione jest w amerykańskiej walucie, a mianowicie wynosi 27 tys. dolarow. Co ciekawsze, nie każdy z graczy będzie miał dostęp do dodatku Legatus Pack. Aby móc umieścić go w koszyku należy zasłużyć na miano ważnego członka Star Citizen, wydając na inne rozszerzenia 1 tysiąc dolarów.

Można więc odnieść wrażenie, że gra zmierza w bardzo niebezpiecznym kierunku, oddzielając grubą kreską bogaczy od zwykłych graczy. Jedni będą grać z dużym ułatwieniem eksplorując świat niczym wielcy imperatorzy, zaś drudzy będą walczyć o przetrwanie w niebezpiecznym kosmosie…

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię