Strona głównaGryOcenzurowane Agony bez łatki tylko dla dorosłych

Ocenzurowane Agony bez łatki tylko dla dorosłych

Dziś premiera Agony, horroru stworzonego przez polskie studio deweloperskie Madmind. Trailer gry szokował brutalnością oraz ostrymi scenami seksu i zabójstw. Ostateczna wersja gry musiała zostać przez twórców ocenzurowana, aby mogła trafić na sklepowe półki. Dostaliśmy jednak obietnicę popremierowej łatki „tylko dla dorosłych”.

Aktualizacja ta miała odblokować najbrutalniejsze sceny z zakończenia gry. Prawdopodobnie gracze jednak jej nie otrzymają. Jak zauważyli deweloperzy, cenzura ma wpływ tylko na kilka sekund dwóch możliwych zakończeń z siedmiu dostępnych. Dotyczy to także niektórych scen, których odblokowanie wymagało ukończenia gry.

Jednak z powodów prawnych Madmind nie będzie miało możliwości wydania aktualizacji dla dorosłych. Ocenzurowane sceny nie mają jednak istotnego wpływu na samą rozgrywkę zarówno pod kątem mechaniki jak i fabuły. Jutro programiści mają udostępnić film porównujący nieocenzurowane wersje zakończeń z tymi poddanymi cenzurze.

Wiadomość o cenzurze wywołała niemałe zamieszanie wśród graczy. Wydaje się to jednak burzą w szklance wody. Wielu użytkowników zarzuca twórcom kłamstwo i brak konsekwencji. Wygląda więc na to, że deweloperzy nie powinni prezentować tego typu scen w zapowiedziach, dzięki czemu uniknęli by fali hejtu. Nie oszukujmy się wiele gier przechodzi proces cenzury z wyciętymi scenami.

Swego czasu Rockstar miał sporo problemów z powodu Hot Coffee Mod i sceny seksu w GTA SA. Polski deweloper wolał uniknąć tego typu problemów, które mogłyby okazać się śmiertelne i zakończyć zamknięciem studia.

A co Wy sądzicie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: dsogaming

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię