Strona głównaWiadomościHardware3DMark otrzymuje nowy test to 3DMark Mesh Shaders Feature Test

3DMark otrzymuje nowy test to 3DMark Mesh Shaders Feature Test

UL poszerza liczbę testów w swoim flagowym oprogramowaniu 3DMark o nowy test 3DMark Mesh Shaders Feature, który ma zmierzyć szybkość działania tej techniki w najnowszych kartach graficznych.

Technika Mesh Shading pierwszy raz została pokazana graczom przy okazji premiery kart graficznych NVIDIA Turing. Sama technika dostępna jest dla kart graficznych, które obsługują DirectX 12 Ultimate, to w ramach tego API dostępna jest ta technika.

Mesh Shading w dużym skrócie pozwala obejść ograniczenia spowodowane sekwencyjnym renderowaniem obiektów na scenie. W przypadku zastosowania Mesh Shadingu obiekty renderowane są równolegle i dzielone mniejsze obszary siatki geometrycznej tzw. meshlets. Dzięki takiemu procesowi dostajemy większą kontrolę nad renderowaną sceną oraz większą elastyczność przy zarządzaniu stopniej złożoności obiektów, czyli nad detalami, które ostatecznie widzi gracz.

Wyniki wydajności, jakie osiągnęły różne karty graficzne, obsługujące tę technikę są bardzo duże.

  • NVIDIA Ampere: średnio 702%, czyli wzrost wydajności w teście jest ponad siedmiokrotny.
  • AMD RDNA2: średnio 547%
  • NVIDIA Turing (RTX): średnio 409%
  • NVIDIA Turing (GTX): średnio 244%

Jeśli twórcy gier zaczną korzystać z tej techniki w swoich najnowszych grach, to możemy spodziewać się, że w najbliższej przyszłości granie w rozdzielczości 4K z 120 kl./s to będzie standard.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię