Strona głównaWiadomościRozrywkaMarvel ma 5-letni plan na 4. fazę filmowego uniwersum, ale bez X-Menów

Marvel ma 5-letni plan na 4. fazę filmowego uniwersum, ale bez X-Menów

W tym miesiącu widzowie na całym świecie będą mieli okazję zobaczyć finał 3. fazy filmowego uniwersum Marvela. Ostatecznie starcie z Thanosem, do którego prowadziło 21 wcześniejszych filmów. A co stanie się potem? Dokładnie to samo, tylko z nowymi zabawkami.

Dokładnie 26 kwietnia w kinach na całym świecie zadebiutuje Avengers: Endgame. Film ma zakończyć 11-letnią historię, opowiedzianą w sumie przez 22 filmy (razem z Endgame). Tym samym zakończy się też 3. faza filmowego uniwersum Marvela. Ale nie oznacza to, że herosi znikną z ekranów kin. Wręcz przeciwnie. Marvel Studios ma daleko idące plan na kolejne ekranizacje. Kolejna, 4. już faza, rozpocznie się drugą częścią Spider-Mana, zatytułowaną Far From Home. I na tym nasza znajomość przyszłych filmów się kończy.

Zobacz: Nowy zwiastun Avengers: Endgame. Marvel podkręca atmosferę przed zakończeniem serii

Wiemy, że w przyszłości zobaczymy drugą część Dr Strange’a, Czarną Wdowę we własnym filmie, Shang-Chi, o którym pisaliśmy wczoraj, trzecią część Strażników Galaktyki czy wreszcie The Eternals. W sumie cała 4. faza filmowego uniwersum Marvela ma trwać aż 5 lat. Czy znajdą się w niej także X-Meni, do których prawa wróciły do Marvela po wykupieniu Foxa? Kevin Feige powiedział, że jest to możliwe, ale fani raczej nie powinni tego wyczekiwać. Dodanie tak wielu bohaterów i całej koncepcji mutantów nie jest prostą sprawą i na pewno minie trochę czasu nim zobaczymy ich obok pozostałych herosów.

 – To, co budujemy przez najbliższe 5 lat nie da się porównać z tym, co było wcześniej. To dwie odrębne rzeczy i mam nadzieję, że takie pozostaną. Ale łączy je podobna mentalność, czyli jak w unikalny, nowy i zaskakujący sposób możemy sprzedawać historie z bohaterami, którzy są już znani widowni, a także jak możemy zaprezentować nowych bohaterów, których nawet hardcore’owi miłośnicy komiksów nie znają lub wiedzą o nich niewiele – powiedział Kevin Feige.

Zobacz: Nowe fragmenty z Avengers: Endgame – Marvel celowo wyciął niektórych bohaterów?

To właśnie Dr Strange, Strażnicy Galaktyki, Czarna Wdowa, Czarna Pantera czy Spider-Man mają być bohaterami, których już znamy. Z kolei Shang-Chi i Eternals mają być czymś nowym. Nowością mogą być też X-Meni, ale – jak już wspominałem – na nich jeszcze poczekamy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię