Strona głównaGryAktualnościHalo Infinite ma być najdroższą grą w historii. Ile będzie kosztować?

Halo Infinite ma być najdroższą grą w historii. Ile będzie kosztować?

Seria Halo może nie jest specjalnie znana i ceniona w Europie, a już na pewno nie tak, jak Stanach Zjednoczonych, gdzie narósł wokół niej niemal kult. Pewnie dlatego Microsoft nie szczędzi środków na stworzenie kolejnej odsłony. Ma to być najdroższa gra w historii!

Jakie są w tym momencie najdroższe gry w historii? Trudno to jednoznacznie określić. W czołówce z pewnością są: Red Dead Redemption 2 z kwotą około 300 mln dolarów, GTA V z budżetem ponad 265 mln dolarów, Call of Duty: Modern Warfare 3, które kosztowało ponad 250 mln dolarów czy też Star Wars The Old Republic z budżetem w wysokości 200 mln dolarów.

Zobacz: Dodatki do Wiedźmina 3 miały być dwa razy dłuższe – zdradza jeden z producentów

Jednak te kwoty są niczym w porównaniu do tego, ile Microsoft jest w stanie wydać na Halo Infinite, czyli nową część bardzo popularnej za oceanem serii. Według magazynu Xbox Dynasty Amerykanie przeznaczyli na ten cel aż 500 mln dolarów i mowa o samym developingu (nie ma tu budżetu na marketing).

Zobacz: Według spekulacji kolejna część Watch Dogs ma przenieść graczy do stolicy Anglii

Jeśli tak rzeczywiście będzie, to bez wątpienia Halo Infinite będzie najdroższą grą w historii, wyprzedzając zarówno Red Dead Redemption 2 i Grand Theft Auto V. Jednak musicie wiedzieć, że Xbox Dynasty nie dostarcza żadnego dowodu na poparcie swojej tezy. Dlatego powyższe informacje traktuje ze sporym przymrużeniem oka. Nie oznacza to jednak, że Halo Infinite nie będzie najdroższą grą w historii. Wskazuje na to wiele elementów, jak chociażby otwarty świat czy też nowy silnik Slipspace, który sam w sobie musiał być bardzo kosztowny. No i pamiętajcie, że jest to tytuł prawdopodobnie także na kolejną generację konsol, więc Microsoft zrobi wszystko, aby gra się udała.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię