Strona głównaWiadomości4K, HDR, G-Sync i 144 Hz - takie monitory właśnie trafiają do...

4K, HDR, G-Sync i 144 Hz – takie monitory właśnie trafiają do sprzedaży

Miały zadebiutować już w 2017 roku, ale z powodu opóźnień wciąż nie ma ich na sklepowych półkach. Ale z tym koniec. W ciągu kilkunastu dni do sprzedaży trafią pierwsze monitory 4K z HDR i odświeżaniem 144 Hz.

Do tej pory gracze mieli do wyboru albo niską rozdzielczość i wysokie odświeżanie, albo wysoką rozdzielczość, ale z odświeżaniem 60 Hz. Wkrótce ulegnie to zmianie. W ciągu kilkunastu dni do sklepów mają trafią pierwsze monitory 4K z HDR, G-Sync i odświeżaniem 144 Hz. Odpowiednie konstrukcje przygotowały firmy Acer i Asus. Chciałoby się powiedzieć – wreszcie! Oba modele początkowo miały zagościć na sklepowych półkach jeszcze w 2017 roku.

Oba urządzenia mają wykorzystywać matrycę 4K Quantum Dot, produkcji firmy AU Optronics. Przy rozdzielczości 4K pozwoli ona na odświeżanie z częstotliwością 144 Hz, razem z włączoną technologią Nvidia G-Sync. Do tego dochodzi jeszcze obsługa HDR10. Warto również wspomnieć o podświetleniu FALD (Full Array Local Dimming) z 384 niezależnymi strefami. Ceny modeli Acer Predator X27 i Asus PG27UQ jeszcze nie są znane. Kilka tygodni temu oba monitory zaczęły pojawiać się w sklepach internetowych, ale kwoty, jaki przy nich widniały, wołały o pomstę do nieba. Poza tym tak naprawdę nie dało się ich kupić.

Jeden z dziennikarzy PCWorld – Gordon Mah – miał okazję przetestować monitor Acera. Jego zdaniem jakość jest bardzo dobra. Dzięki HDR10 obraz w Final Fantasy XV ma mieć świetnie odwzorowane barwy z głęboką czernią i wyrazistymi rozjaśnieniami. Efekty tego sprawdzianu możecie sprawdzić na poniższym filmie:

[you tube=RTJhZ9ZJ18U]

Źródło: PCWorld, PCLab

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię