Strona głównaGryCall of Duty: Black Ops 4 trafi tylko na Battle.net?

Call of Duty: Black Ops 4 trafi tylko na Battle.net?

Wygląda na to, że w Call of Duty: Black Ops 4 nie pogramy na Steamie. Gra ma być dostępna tylko i wyłącznie na platformie Battle.net, należącej do Activision Blizzard.

Liczyliście na to, że pogracie w nowe Call of Duty na Steamie? No to możecie się przeliczyć. Pojawiły się ciekawe plotki, według których Black Ops 4 w wersji na PC-ty trafi tylko i wyłącznie na platformę Battle.net. Chociaż może się to wydawać dziwne, to w gruncie rzeczy nie ma w tym nic zaskakującego. Przecież podobnie jest chociażby z Overwatchem. Czemu Activision Blizzard ma korzystać z konkurencyjnych platform skoro dysponuje swoją własną?

Zobacz także: Twórcy Call of Duty: Black Ops 4 obiecują innowacyjne podejście do gry

Co prawda pierwszym źródłem informacji był zrzut ekranu z Battle.net, który okazał się fałszywką, ale nie oznacza to, że w plotce nie ma choćby odrobiny prawdy. Podobne pogłoski pojawiały się już w marcu, więc wydaje się, że jest coś na rzeczy. Według tych informacji Activision Blizzard chce, aby Battle.net był wspólną platformą dla wszystkich ich produkcji, ponieważ w ten sposób będą w stanie dostarczać jak najlepszą jakość swoim użytkownikom.

Poza tym w firmie miał spodobać się pomysł Epic Games, które również korzysta z własnej platformy – Epic Launcher. Między innymi dzięki temu w Fortnite’a mogą grać ze sobą jednocześnie użytkownicy PC-tów oraz konsol nowej generacji. Podobny ruch ma planować Activision Blizzard, ale nie wiadomo, czy uda się to już w przypadku Call of Duty: Black Ops 4, które – swoją drogą – ma mieć tryb Battle Royale.

Źródło: Gaming INTEL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię