Strona głównaWiadomości8-rdzeniowy procesor Intel Coffee Lake - kolejne dowody

8-rdzeniowy procesor Intel Coffee Lake – kolejne dowody

Mamy kolejny dowód na to, że Intel szykuje 8-rdzeniowy wariant procesora z serii Coffee Lake. Układ pojawił się w bazie programu SiSoft Sandra.

Co ciekawe, program SiSoft Sandra wykrył układ jako KBL S, czyli Kaby Lake S. Wynika to najprawdopodobniej z tego, że architektura ta również korzysta z platformy LGA 1151. Poza tym nie od dzisiaj wiadomo, że Coffee Lake to po prostu ulepszona wersja Kaby Lake. W rzeczywistości możemy być na 99 procent pewni, że procesor należy do nowszej, „kawowej” architektury.

Z wpisu w programie SiSoft Sandra dowiadujemy się, że ma on 8 rdzeni i obsługuje 16 wątków. Nieco rozczarowujące może wydawać się taktowanie, które wynosi zaledwie 2,59 GHz, ale nie ma powodów do obaw. Po pierwsze, to najprawdopodobniej próbka inżynieryjna CPU, więc nie ma finalnej specyfikacji. Po drugie, może to być zwyczajny błąd programu i w rzeczywistości częstotliwość jest wyższa.

Nowe procesory Coffee Lake mają trafić do sprzedaży w tym samym momencie, w którym na sklepowych półkach zagoszczą płyty główne z chipsetem Z390, przygotowanym specjalnie na potrzeby 8-rdzeniowców.

Źródło: Video Cardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię