Strona głównaWiadomościNowy GTX 1050 z 3 GB pamięci VRAM - mamy nowe informacje

Nowy GTX 1050 z 3 GB pamięci VRAM – mamy nowe informacje

Wczoraj informowaliśmy o nowej karcie graficznej w ofercie Nvidii. Mowa o modelu GeForce GTX 1050 z 3 GB pamięci VRAM. Dzisiaj wiemy już dużo więcej na temat tej konstrukcji.

Zacznijmy od specyfikacji. Nowy GTX 1050 wyposażony jest w 768 jednostek CUDA, czyli tyle samo, co w modelu GTX 1050 Ti. Taktowanie rdzenia graficznego to 1392 MHz bazowo i 1518 MHz w trybie Boost. Do tego dochodzą 3 GB pamięci GDDR5 7 Gbps na 96-bitowej szynie, co przekłada się na przepustowość na poziomie 84 GB/sek. Tym samym otrzymujemy model, który ma więcej jednostek CUDA, ale zdecydowanie gorsze pamięci w porównaniu ze zwykłym GTX-em 1050.

Czy taka karta ma sens? Wczoraj szczerze w to wątpiliśmy. Dzisiaj już wiemy, że nowy GTX 1050 z 3 GB pamięci VRAM całkowicie zastępuje w ofercie poprzedni model z 2 GB pamięci VRAM. Jak poinformował nas Jacek Brol z agencji Gamma PR, która obsługuje w Polsce Nvidię, cena ma pozostać na tym samym poziomie. Jednocześnie nowa specyfikacja ma poprawić wydajność średnio o około 10 procent. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się to sprawdzić.

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię