Strona głównaWiadomości9-letni chłopiec zamienił swoją konsolę na ponad 60 koców i oddał je...

9-letni chłopiec zamienił swoją konsolę na ponad 60 koców i oddał je bezdomnym

Konsola Xbox S była przedmiotem pożądania małego chłopca, lecz ten zamiast odpalić na niej grę postanowił zrobić z niej większy użytek. Firma Microsoft nie pozostała jemu obojętna.

Szczerze pałamy nienawiścią do konsol, ale dzięki takim sytuacjom jak ta, coraz bardziej zaczynamy je tolerować. Xbox-a nie traktujemy już jako symbolu ciemnej strony gamingu, a urządzenie z pomocą którego jeden szczęśliwy gracz może uratować wiarę w ludzi. Tym razem bohaterem jest 9-letni chłopiec potrafiący przedłożyć potrzeby innych nad własne pragnienia.

Wszystko zaczęło się od zwykłej rozmowy ze swoją babcią. Mikah Frye zapytał ją o to, jak radzą sobie bezdomni, gdy na zewnątrz jest zimno. Kobieta nie była w stanie udzielić mu konkretnej odpowiedzi, ale zaproponowała, by zrezygnował z jednego prezentu pod choinkę w celu kupienia koca dla osoby, której nie powiodło się w życiu. Reakcja chłopca zaskoczyła całą jego rodzinę – postanowił wymienić swojego Xbox One S na ponad 60 ciepłych koców i przekazał je do schroniska.

W dużej mierze nie był to zwykły impuls, a decyzja podjęta przez wzgląd na wcześniejsze doświadczenie z ubóstwem, bowiem rodzina chłopca około 3 lata temu po utracie domu znalazła się w tym  samym położeniu. Dziewięciolatek znał to uczucie, kiedy brakuje czegoś ciepłego do okrycia i dlatego chciał dać bezdomnym koc, którego nie będą musieli zwrócić.

Do uszu Microsoft dotarły informacje o Mikahu i jego wielkim geście. Historia poruszyła producenta tak mocno, że przygotował dla chłopca niespodziankę. Zaaranżował dla niego specjalne spotkanie w jednym z oddziałów firmy. Przechadzając się z rodzicami obok sklepu został porwany przez pracownika na zaplecze, a tam obdarowano go nową konsolą i torbą gadżetów.

Jest to idealny przykład pokazujący, że dobre uczynki wracają do człowieka. Trochę szkoda, że miejsca słabej konsoli nie zajął mocny PC, ale liczy się sam gest Microsoftu. W żaden sposób nie będziemy namawiać Was do podobnych akcji, lecz czasem sprawiając sobie przyjemność na zakupach można chyba uszczknąć te kilka złotych i zrobić coś naprawdę dobrego nie tylko dla siebie, ale również innych.                   

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię