Strona głównaWiadomościHardwareAcer ConceptD 3 w wersji 16:10 oraz jako 15-calowy ConceptD 3 Ezel

Acer ConceptD 3 w wersji 16:10 oraz jako 15-calowy ConceptD 3 Ezel

Rodzina Acer ConceptD 3 powiększyła się o nowe modele z klasyczną obudową zamykaną, wyposażone w 16-calowy wyświetlacz o proporcjach 16:10, a także o nowe propozycje z obracanym ekranem z wyświetlaczem 15,6”. Co więcej, do grona laptopów dedykowanym twórcom dołączył nowy ConceptD 7 SpatialLabs Edition.

Nowe modele z linii ConceptD

Wszystkie laptopy Acer ConceptD 3 charakteryzują się wyraźnie nowoczesną linią, a ich w pełni aluminiową, elegancką, białą obudowę chroni powłoka MAO (Micro-Arc Oxidation) — bardzo wytrzymała i odporna na korozję i utlenianie. Wyświetlacz ze znakiem PANTONE®-Validated, zapewniający precyzję odwzorowania kolorów na poziomie Delta E<2, sprawia, że twórca ma możliwość dopracowania każdego elementu w najdrobniejszym szczególe. W ofercie dostępne są również modele ConceptD 3 Pro i ConceptD3 Ezel Pro. W obydwu znajdziemy procesory Intel Core (wariant maksymalny to i7), oferujące częstotliwość taktowania do 4.6 GHz, a także karty graficzne NVIDIA T1200. I co najważniejsze podczas Next@Acer zapowiedziano również długo wyczekiwaną wersję 16:10 laptopa ConceptD 3 oraz wersję 15” laptopa ConceptD 3 Ezel.

Nowy ConceptD 7 SpatialLabs Edition, to laptop wręcz stworzony do modelowania 3D, jak i do programowania. Za możliwości graficzne komputera odpowiada ekosystem NVIDIA Studio, na który składają się karty graficzne NVIDIA® GeForce RTX 3080 do laptopów oraz unikatowy pakiet sterowników, które umożliwiają korzystanie w pełni z potencjału nawet najbardziej wymagającego oprogramowania graficznego.

Wysokiej klasy sprzęt i innowacyjne technologie

Generowanie modeli 3D w czasie rzeczywistym wymaga naprawdę solidnego zaplecza sprzętowego, dlatego też laptop ConceptD 7 SpatialLabs Edition będzie oferowany z procesorem Intel Core i7 w wersji do 11. generacji, z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX. To imponujące wnętrze współpracuje z wyświetlaczem 4K UHD ze znakiem PANTONE-validated, który obsługuje 100% gamy kolorów Adobe RGB i zapewnia precyzję odwzorowania kolorów na poziomie Delta E<2. Dzięki temu obraz wyświetlany na stereoskopowym ekranie 3D jest wiernym odwzorowaniem tego, co tworzy użytkownik komputera.

Nad wyświetlaczem znajduje się zestaw kamer stereo, które śledzą ruch i pozycję oczu i głowy użytkownika, aby wyświetlać obraz w trybie stereoskopowym (3D). Jest to możliwe dzięki projekcji dwóch delikatnie różnych obrazów przez soczewkę zintegrowaną z panelem wyświetlacza, gdzie każdy z tych obrazów ulega załamaniu — odpowiednio do każdego z oczu. Zastosowane technologie graficzne umożliwiają renderowanie tego obrazu w czasie rzeczywistym — kiedy użytkownik przekręca głowę, wyświetlany obraz 3D dopasowuje się automatycznie do kąta patrzenia. Co więcej, do laptopa można podłączyć dodatkowy ekran 2D, na którym to można projektować lub modyfikować kreacje graficzne, a efekty pracy wyświetlać w trybie 3D.

Zobacz: Acer Aspire Vero – pierwszy na świecie laptop stworzony z recyklingu trafi do sprzedaży pod koniec tego roku

Ponadto rozwiązanie SpatialLabs Go (zastrzeżona technologia Acera) została zaktualizowana do najnowszej wersji, która korzysta ze sztucznej inteligencji, by móc generować obraz stereoskopowy w przestrzeni 3D na bazie większości obrazów 2D dających się wyświetlić w trybie pełnoekranowym.

Strona SpatialLabs Developer — wtyczka do silnika Unreal Engine oraz moduł śledzenia ruchów dłoni od Ultraleap

W maju 2021 r. Acer uruchomił program SpatialLabs dla programistów Unreal Engine, oferując narzędzie do tworzenia treści 3D w czasie rzeczywistym. Przy okazji prezentacji laptopa ConceptD 7 SpatialLabs Edition, Acer zaprezentował też stronę SpatialLabs Developer, gdzie programiści otrzymują dostęp do szeregu narzędzi — w tym do wtyczki do Unreal Engine oraz do wsparcia dla technologii śledzenia gestów rąk od Ultraleap (Hand Tracking). Sprzęt i oprogramowanie Ultraleap umożliwiają wprowadzanie poleceń i interakcję z treściami i obrazami gestami dłoni zamiast myszą czy innym urządzeniem wskazującym. Do tego użytkownik dotyka urządzenia dużo rzadziej, co stanowi istotną zaletę w miejscach, gdzie urządzenia dotykowe dotykane są wyjątkowo często — jak np. muzea czy wystawy interaktywne.

Dostępność i cena

Informacje na temat dostępności i cen urządzeń z serii ConceptD w Polsce zostaną podane w późniejszym terminie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię