Strona głównaWiadomościAkcesoriaAcer Enduro - rozwiązania antybakteryjne. Poznaj pierwszą na świecie kurtkę Eco-Shell zrobioną...

Acer Enduro – rozwiązania antybakteryjne. Poznaj pierwszą na świecie kurtkę Eco-Shell zrobioną z… kawy

Rozwiązania zapewniające ochronę przed drobnoustrojami znajdziemy m.in. w laptopach biurowych Acer TravelMate, w Enduro Urban oraz w szeregu akcesoriów – jak np. myszki i klawiatury. Co ciekawe, Acer podczas konferencji zaprezentował kurtkę antybakteryjną Eco-Shell!

Acer TravelMate Spin P4 – laptop z obracanym ekranem i powłoką antybakteryjną

Laptop Acer TravelMate Spin P4 klasy biznesowej z obracanym ekranem został zaprojektowany zgodnie z filozofią Antimicrobial 360 Design — co oznacza w praktyce, że powłoką antybakteryjną zostały pokryte elementy, których użytkownik dotyka najczęściej, czyli m.in. obudowa, klawiatura, czy touchpad. Jony srebra to wysoce reaktywne cząstki, których zastosowanie na powierzchniach często dotykanych istotnie ogranicza namnażanie się mikroorganizmów. Co więcej, w laptopie zamontowano klawiaturę odporną na zalanie wszelkimi płynami, dzięki czemu użytkownik może ze spokojem oddać się pracy bądź rozgrywce z kubkiem ulubionego napoju w dłoni. Z kolei naroża wykonane są z materiału pochłaniającego wstrząsy, co potwierdza certyfikat zgodności ze standardem MIL-STD 810H.

14-calowy wyświetlacz FHD (1920×1080) odporny na zadrapania został pokryty antybakteryjnym szkłem Corning® Gorilla® Glass. Jest jednocześnie panelem dotykowym i może obracać się o 360°, oferując użytkownikowi różne tryby użytkowania: laptop, stojak, namiot i tablet. Robienie notatek samodzielnie? Udostępnianie treści z ekranu innym osobom? Żaden problem. Warto wspomnieć tu też o wadze i grubości urządzenia — 1,53 kg i 17,9 mm; parametry te czynią je rozwiązaniem idealnym do pracy w podróży.
Ponadto laptop został wyposażony w szereg gniazd i portów, w tym gniazdo RJ45, czytnik Smart Card, kilka portów USB typu C w standardzie Thunderbolt™ 4, a do tego oferuje opcjonalną obsługę łączności LTE (eSIM i DSSA). Zadbano też o obecność rozwiązań oczekiwanych od urządzenia tej klasy, czyli m.in. moduł TPM 2.0, czytnik linii papilarnych oraz funkcja Windows Hello.

Acer Enduro Urban N3 – wytrzymały laptop z ochroną antybakteryjną

Acer Enduro Urban N3 to wytrzymały 14-calowy laptop stworzony dla tych, którym niestraszne są przygody poza domem czy biurem. Pomimo dość niewielkiej wagi (1,85 kg) i grubości obudowy (21,95 mm), urządzenie jest gotowe zmierzyć się z wymagającymi okolicznościami, o czym świadczą certyfikaty wytrzymałości klasy wojskowej (MIL-STD 810H), jak i klasy przemysłowej (IP53), które przyznawane są komputerom o wnętrzu na tyle szczelnym, że nie dostanie się do niego ani kurz, ani woda.

Cztery wzmocnione naroża sprawiają, że laptop przetrwa upadki z wysokości (do 122 cm), a uszczelnione porty wejścia/wyjścia, głośniki i przyciski — wspierane działaniem unikatowego mechanizmu odwadniania oraz systemu Aquafan, który chroni urządzenie przed wodą z każdej strony — oznaczają, że odnajdzie się w każdych warunkach pogodowych.

Obecna generacja Enduro Urban N3 to jeszcze większy krok w stronę bezpieczeństwa — świadczy o tym zastosowanie rozwiązań z kategorii Antimicrobial 360 Design czy szkła antybakteryjnego Corning® Gorilla® Glass.

Acer Enduro Urban T3 – tablet z powłoką chroniącą przed drobnoustrojami

Acer Enduro Urban T3 to wytrzymały 10-calowy tablet stworzony dla rodzin, które uwielbiają tak samo aktywnie spędzać czas na wyjazdach, jak i uczyć się i poszerzać wiedzę w ramach zajęć online. Zastosowane tu zabezpieczenia czterech naroży stanowią o trwałości urządzenia — nie dziwi więc przyznany certyfikat MIL-STD-810H, który jest również dowodem na to, że laptop wytrzymał 26 upadków z wysokości 122 cm. Co więcej, posiada certyfikat IP53.

Acer VE246Q – monitor z powłoką antybakteryjną

Monitor Acer VE246Q wyposażony został w 23,6-calowy panel FHD VA — przyjazny zarówno dla wzroku, jak i dla środowiska. Oferuje on użytkownikowi kąt widzenia rzędu 178° oraz kontrast na poziomie 100000000:1, co przekłada się na wyjątkowo ostry obraz. Zgodnie z filozofią Antimicrobial 360 Design, obudowa i szklany panel monitora zostały wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu i pokryte środkiem antybakteryjnym. Monitor uzyskał także ekologiczne certyfikaty ENERGY STAR®, TCO i EPEAT, na co z pewnością miało wpływ zastosowanie energooszczędnego podświetlenia LED oraz zrównoważony proces jego produkcji.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o technologii Acer ComfyView, która dba o komfort wizualny użytkownika monitora, redukując poziom migotania i dostosowując jasność obrazu do natężenia światła otoczenia, a także o rozwiązaniu BlueLightShield, które zmniejsza poziom emisji szkodliwego światła niebieskiego.

Akcesoria z certyfikatem ‘Works With Chromebook’

Rozwiązania antybakteryjne firmy Acer zostały zastosowane także wśród niektórych akcesoriów z certyfikatem ‘Works With Chromebook’, czyli urządzeń sprawdzonych pod kątem kompatybilności ze standardami Google. Oznakowanie to jest gwarancją, że dane urządzenie jest w pełni kompatybilne i że jego oprogramowanie można odpowiednio aktualizować. Certyfikat posiada zestaw KM501 (klawiatura i mysz) oraz mysz B501. Co więcej, są to urządzenia bardzo energooszczędne — baterię będzie można wymienić po roku używania.

Zobacz: Acer Vero – ekologiczne nowości dla biznesu

Kurtka Acer Eco-Shell z pierwszym na świecie ekologicznym materiałem na bazie kawy

Nowa kurtka Acer wykonana z oddychającego i jednocześnie wodoodpornego materiału eco-shell wyposażona jest w przezroczystą osłonę do kaptura (wykonaną z PET), która chroni twarz użytkownika przed aerozolami. Wewnątrz jest wyściełana srebrnym materiałem uszytym z przędzy pokrytej cząstkami srebra, co stanowi istotny element ochrony przed szkodliwymi mikroorganizmami.

Acer Enduro 2

Ta kurtka to coś więcej niż po prostu element garderoby — jej skład to w 26% fusy z kawy! Materiał ten tworzy się, uzyskując olej kawowy z fusów. Olej przetwarzany jest do postaci poliolu kawowego, a ten poddawany jest procesowi syntezy, by ostatecznie stać się folią poliuretanową, której można użyć jako materiał do produkcji np. właśnie odzieży.

Dostępność i cena

Zgodnie z zapowiedzią Acer Enduro Urban N3 na polskim rynku pojawi się dopiero w pierwszym kwartale 2022 roku, jego sugerowana cena to 3299 zł. Na TravelMate Spin P4 będziemy musieli poczekać troszkę dłużej — przewidywana data rozpoczęcia sprzedaży laptopa to drugi kwartał 2022 roku, będzie go można kupić za 4399 zł. Nie ma jeszcze potwierdzonych danych, ale prawdopodobnie laptop Enduro Urban T3 i monitor Acer VE246Q będzie można kupić również na początku 2022 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię