Strona głównaWiadomościHardwareAcer Vero - ekologiczne nowości dla biznesu

Acer Vero – ekologiczne nowości dla biznesu

Podczas globalnej konferencji Acer zaprezentował szereg nowości z serii Vero, wśród których znalazły się m.in. Acer Aspire Vero do użytku domowego oraz Acer TravelMate Vero do zastosowań biznesowych. Cała seria Vero jest projektowana i produkowana zgodnie z konkretnymi standardami ekologicznymi, które polegają m.in. na stosowaniu plastiku pochodzącego z recyklingu w procesie produkcji czy wysyłce gotowych produktów w opakowaniach nadających się do ponownego przetworzenia.

Idea dobrego projektowania leży u podstaw serii Vero, sprzęt z tej serii daje się łatwo rozebrać, naprawić, rozbudować i poddać ponownemu recyklingowi. Co więcej, na pokładzie komputerów z serii Vero użytkownik znajdzie nowy — niezwykle przyjazny — system operacyjny Windows 11.

Acer TravelMate Vero – ekologiczne rozwiązania w środowisku biznesowym

TravelMate Vero polecany jest do zastosowań korporacyjnych. Komputer wyposażony jest w procesor Intel® Core™ i7 do 11. generacji, 16 GB pamięci DDR4 i 1 TB pamięci SSD. Zastosowano tu również szereg zabezpieczeń — moduł TPM daje użytkownikowi możliwość zarządzania strukturą i bezpieczeństwem na poziomie całej organizacji, natomiast gniazdo Kensington Lock gwarantuje fizyczną ochronę szczególnie wrażliwym danym.

Opisywana tu wersja laptopa TravelMate Vero daje organizacjom możliwość zmiany logo wyświetlanego przy uruchomieniu systemu, co stanowi dość istotny aspekt działań brandingowych. Laptop jest zbudowany w 30% z plastiku pochodzącego z recyklingu (zastosowanego do produkcji obudowy).

Acer Veriton Vero Mini — kompaktowy komputer stacjonarny

To mini komputer stacjonarny stworzony z myślą użytkownikach szukających połączenia wysokiej wydajności i kompaktowych rozmiarów. Obudowa komputera składa się w 25% z plastiku PCR. Sercem urządzenia jest procesor Intel® Core™ vPro, a dzięki zainstalowanym w systemie narzędziom takim jak Acer Office Manager czy Acer Control Center, dział IT korzystający z Veritona Vero Mini może bez problemu zarządzać wszystkimi komputerami firmowymi.

Acer Vero BR277 – ekologiczny monitor z pakietem Vison Care

Monitor Acer Vero BR277 charakteryzuje się wyświetlaczem FHD i obudową wyprodukowaną w 50% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Posiada także certyfikaty ENERGY STAR®, TCO i EPEAT. Monitor został zamontowany na podstawce ErgoStand, która daje użytkownikowi możliwość wszechstronnej regulacji ustawienia pozycji monitora.

Zastosowano tu także pakiet VisionCare, który jest połączeniem kilku technologii zaprojektowanych z myślą o ochronie wzroku podczas długotrwałego użytkowania monitora. Technologia ComfyView eliminuje zjawisko szkodliwego migotania, a pokrycie wyświetlacza powłoką antyodblaskową dodatkowo chroni wzrok. Jasność można obniżyć do poziomu 15%. Z kolei technologia BlueLightShield™ pozwala użytkownikowi minimalizować ilość niebieskiego światła generowanego przez monitor.

Zobacz: Acer Nitro 5 – recenzja laptopa do gier z i7 i RTX 3060 na pokładzie

Acer Earthion — przyszłość ekologii

Zwieńczeniem wysiłków podejmowanych przez Acer na rzecz środowiska naturalnego jest platforma Earthion, która stanowi odpowiedź na istniejące wyzwania ekologiczne, z którymi marka mierzy się, tworząc innowacyjne rozwiązania. Grupa Acer — w tym jej spółki zależne działające na całym świecie — osiągnęła już cel przyjęty dla roku 2020, który zakładał obniżenie poziomu emisji śladu węglowego o 60% w skali globalnej. Jako członek inicjatywy RE100, firma Acer przyjęła na siebie zobowiązanie polegające na całkowitym przejściu na źródła energii odnawialnej do 2035 roku.

Acer Aspire Vero — laptop przyjazny środowisku

Aspire Vero jest namacalnym dowodem zaangażowania firmy Acer w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Obudowa składa się w 30% z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR), co przekłada się na ograniczenie emisji CO2 w procesie produkcji obudowy o 21%. Klawisze również składają się w 50% z plastiku PCR. Z kolei opakowanie Aspire Vero, które nadaje się w 100% do recyklingu, zostało wyróżnione nagrodą Red Dot.

Zastosowany w serii Vero wyświetlacz 15,6” FHD nadaje się w 99% do ponownego przetworzenia. W laptopie znajdziemy procesor Intel® Core™ 11. generacji oraz kartę graficzną Intel® Iris® X. Nowe oprogramowanie Acer o nazwie VeroSense™ pozwala użytkownikowi wybrać tryb pracy urządzenia, w celu odpowiedniego zrównoważenia wydajności i zużycia baterii. Komputer został wyposażony również w kartę sieciową Wi-Fi 6, port USB typu C i dwa porty USB typu, co czyni go rozwiązaniem kompletnym i wygodnym w użyciu. Z kolei technologie Acer TrueHarmony™ i Acer PurifiedVoice™ gwarantują krystaliczną czystość dźwięku podczas każdej rozmowy dzięki zastosowaniu redukcji szumów przy wsparciu algorytmów sztucznej inteligencji.

Akcesoria ekologicznej serii Vero

Acer zapowiedział także szeroką gamę akcesoriów spod znaku Vero: myszy, podkładki pod mysz, czy futerały na laptopy.

Dostępność i cena

Aspire Vero z procesorem Core i5-11 będzie można kupić w sklepie x-kom już w listopadzie za 3199 zł. Natomiast Vero z procesorem i7-11 do sprzedaży trafi w połowie grudnia i będzie go można kupić za 3649 zł. TravelMate Vero będzie kosztować 3499 zł a Veriton Vero 2799 zł — oba sprzęty na polskim rynku pojawią się w pierwszym kwartale 2022 roku. Informacje o dostępności i cenach akcesoriów z serii Vero pojawią się wkrótce.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię