Wstęp

Strona głównaRecenzjeHardwareAcer Predator Helios 500 - test gamingowego laptopa dużego kalibru

Acer Predator Helios 500 – test gamingowego laptopa dużego kalibru

Wstęp

Wielokrotnie zastanawianiem się czy zakup laptopa do grania ma sens? Jeszcze kilka lat temu zestawienie tych dwóch słów mogło wywoływać lekki uśmieszek politowania. Dzisiaj już nie byłbym taki ostry w osądach. Na rynku mamy dostępnych wiele mocnych laptopów, które poradzą sobie z nowymi tytułami. A tym razem na moje biurko trafił prawdziwy drapieżnik, Acer Predator Helios 500.

Może i zabrzmię trochę jak stary piernik, ale co tam, powiem to, nastały piękne czasy. Gracze nie muszą już szukać kompromisów pomiędzy wydajnością komputera stacjonarnego a kompaktową i w miarę mobilną konstrukcją laptopa. Uzbrojeni w odpowiednią ilość gotówki możemy stać się posiadaczem gamingowego laptopa, na którym będziemy mogli wymiatać w najnowsze tytuły bez konieczności obniżania jakości detali i w 20 FPS.

Jednym z przykładów takiego sprzętu jest Predator Helios 500 firmy Acer. Model ten trafił do mnie na biurko w celu dokładnego zbadania i przetestowania jego możliwości w praktyce. Tego typu wyzwania zawsze sprawiają wiele radości a często również zaskakują w bardzo miły sposób. A jak w testach wypadł Predator? Tego dowiecie się z dzisiejszego testu. Zapraszam do lektury.

Acer Predator Helios 500

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewłasne
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. Śliczny i wydajny lapek to fakt, ale powiedzmy sobie szczerze – nie wierzę w bajki że ten procek nie powoduje thermal throttla powyżej 80 stopni. Mam podobnego P17-75em (tam siedzi i7-7700) i przy niektórych tytułach trzeba lecieć na medium / high max a i tak robi się piekarnik a granie kiedy na polu jest przykładowo 30 stopni to nie lada wyczyn, a taka podstawka czy frostcore to must have (przynajmniej trochę wyrównuje temperatury i odkrywa dolne otwory „wisząc” nad stolikiem.
    I od razu zaznaczam że jest utrzymany w najlepszym możliwym stanie już 2 lata, zero brudu a pasta dobrej jakości).
    Posiadanie takich maszynek to sporo wyrzeczeń, a w rękach osoby niedbającej to on pożyje góra 1.5 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię