Strona głównaWiadomościHardwareIntel pokazał karty graficzne z przyszłości. Oto GPU z 2035 roku

Intel pokazał karty graficzne z przyszłości. Oto GPU z 2035 roku

W trakcie targów Computex 2019 odbyło się specjalne wydarzenie Intel Graphics Odyssey. Wiele osób oczekiwało, że firma zdradzi jakieś informacje na temat nadchodzących GPU z serii Xe. Niestety, nic takiego się nie stało, co nie znaczy, że możemy czuć się rozczarowani.

Zastanawialiście się kiedyś – jak będą wyglądać karty graficzne przyszłości? Ja też nie. W tym miejscu należałoby się zastanowić czy za 10 lub 15 lat w ogóle będzie jeszcze coś takiego, jak karty graficzne, ale to już rozważania na inny temat. Możecie się jednak zastanawiać czemu wzięło mnie na takie przemyślenia. Odpowiedź jest bardzo prosta – Intel pokazał, jak mogą wyglądać karty graficzne przyszłości. Jak dalekiej przyszłości? Niebiescy mówią nawet o 2035 roku.

Zobacz: Dedykowane karty graficzne Intela będą produkowane przez Samsunga?

Karty graficzne przyszłości

Wszystkie projekty powstały w ramach inicjatywy Intel Graphics Odyssey. Stworzył je Cristiano Siguiera, który został poproszony przez Niebieskich o zaprojektowanie GPU przyszłości. Na poniższych obrazkach możecie zobaczyć, że projektant skupił się przede wszystkim na chłodzeniu, nadal pozostają w większości przypadków przy klasycznej konstrukcji z płytką PCB i śledziem napchanym portami audio-wideo. Czy tak będą wyglądać karty graficzne w 2035 roku? Szczerze w to wątpię, co nie zmienia faktu, że projekty są szalenie ciekawe.

Zobacz: Intel przygotowuje się do batalii o rynek kart graficznych

Intel Andromeda GPU

Tu widzimy jedynie odejście od klasycznej konstrukcji z płytką PCB. Karta graficzna wygląda bardzo futurystycznie.

Intel Gemini GPU

Gemini niewiele różni się od dzisiejszych kart graficznych. Możemy jedynie zauważyć trochę bardziej futurystyczne chłodzenie. Ale i tak wygląda to nieźle.

Intel Oblivion GPU

Tutaj mamy wyraźnie nawiązania do stylu steampunk. Nie powiedziałbym, że to przyszłość, a raczej teraźniejszość, co udowodniła już marka Colorful.

Intel Prometheus GPU

Kolejny, ciekawy projekt, ale mało przyszłościowy. Wygląda jak trochę bardziej wymyślna karta graficzna z teraźniejszości.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię