Strona głównaWiadomościAcer wydziela akcesoria dla graczy od Predatora. Powstaje nowa gamingowa marka

Acer wydziela akcesoria dla graczy od Predatora. Powstaje nowa gamingowa marka

Każdy gracz powinien znać markę Acer Predator, w ramach której oferowane są między innymi monitory dla graczy, laptopy i komputery gamingowe, ale też wszelkiej maści akcesoria ze słuchawkami, myszkami i podkładkami na czele. Ale z tym już koniec. Wszystkie akcesoria trafią pod nowe strzechy i będą miały fatalną nazwę. 

Firma Acer postanowiła wyodrębnić akcesoria dla graczy jako zupełnie nową i niezależną markę produktów. W jej ramach do oferty trafią między innymi: myszki, klawiatury, słuchawki, plecaki oraz krzesła gamingowe. Szkoda tylko, że zdecydowano się na tak dziwną i fatalnie brzmiącą nazwę. Uwaga, trzymajcie się krzeseł – nowa marka akcesoriów dla graczy to… Gadget Technology. Nie, nie kłamię. Tak ma nazywać się nowa marka. Jeśli kiedykolwiek na nią traficie, to pamiętajcie, że nie jest to żaden dziwny, chiński twór tylko submarka Acera. 

Skąd w ogóle wzięła się taka decyzja? Biznes ma się skupić na produktach z wysokimi marżami, przynosząc Acerowi większe zyski. Nowa marka ma zostać uruchomiona już 14 września. Rzecznik prasowy Acera – Wayne Chang – przyznał, że na działalność Gadget Technology przeznaczono około 2,5 mln dolarów w majątku i 1 mln dolarów w zobowiązaniach. 

Taka decyzja pozwoli Acerowi skupić się na coraz bardziej dochodowym rynku laptopów gamingowych, w którym marka Predator radzi sobie bardzo dobrze. Ten segment rynku nie jest już tak bardzo zdominowany przez Asusa i MSI, między innymi właśnie za sprawą Acera. 

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię