Strona głównaWiadomościAcer zapowiada pierwszy monitor 4K z interfejsem HDMI 2.1

Acer zapowiada pierwszy monitor 4K z interfejsem HDMI 2.1

Acer ogłosił, że do sprzedaży wprowadza nowy monitor 4K z częstotliwością odświeżania ekranu 144 Hz, który do przesyłania sygnału wideo, będzie wykorzystywał złącze HDMI 2.1. Acer XV282K KV należy do rodziny monitorów gamingowych NITRO XV2.

Acer XV282K KV został wyposażony w matrycę wielkości 28 cali, wyświetlającą obraz z rozdzielczością 3840 × 2160 pikseli i z odświeżaniem 144 Hz. Panel ten został wyprodukowany przez firmę Innolux i jest to matryca IPS. Możemy się więc spodziewać, że reprodukcja kolorów, będzie na wysokim poziomie.

Acer w swoich materiałach prasowych podaje, że monitor ten będzie miał bardzo wysokie pokrycie przestrzeni barwowej DCI-P3, wynosić ma ono 90%, a jasność matrycy to 550 cd/m2 przy normalnym użytkowaniu, a maksymalna punktowa jasność ma wynosić 600 cd/m2.

 

Najnowszy monitor Acera będzie wspierał AMD FreeSync oraz Adaptive-Sync, w zakresie częstotliwości 48 – 144 Hz. Pozwoli to cieszyć się dużo płynniejszym wyświetlaniem obrazu na ekranie bez efektu rozrywania.

Wygląd monitora jest bardzo stonowany jak na monitor przeznaczony do gamingu, co dla nas jest tylko plusem. Monitor jest cały czarny, z czerwonym akcentem tylko w podstawie monitora, ramki okalające ekran są bardzo cienkie, sprzyja to konfiguracji wielomonitorowej. Acer spoczywa na regulowanej nóżce, a zakres jej regulacji jest bardzo duży. Ekran możemy regulować we wszystkich płaszczyznach obniżać, podnosić, pochylać tył-przód, czy finalnie ustawić w pozycji pivot.

Acer XV282K KV został wyceniony na 1246 dolarów w przedsprzedaży. Możemy spodziewać się, że monitor ten w sklepach pojawi się w ciągu trzech miesięcy.   

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię