Advertisement
Strona głównaGryAktualnościActivision Blizzard – George Soros wydał 45 milionów dolarów na akcje spółki

Activision Blizzard – George Soros wydał 45 milionów dolarów na akcje spółki

Znany i kontrowersyjny inwestor, i filantrop George Soros zainwestował w akcje Activison Blizzard prawie 45 milionów dolarów. Czy będzie to miało wpływ na przyszłość gier dewelopera?

Soros znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi oraz inwestowania w skrajnie lewicowe organizacje. Tylko dla nielicznych postać ta jest obojętna, przez większość jest uwielbiany lub znienawidzony.

Zobacz: Streamer strzelił z broni we własny monitor. Dostał bana na Twitchu

Majątek Sorosa wyceniany jest na 8,3 miliarda dolarów. Nic więc dziwnego, że inwestuje w bardzo różnorodne przedsięwzięcia. Obecnie jest w posiadaniu 11% udziałów jednej z największych spółek mediowych AGORA S.A., która wydaje takie czasopisma jak Gazeta Wyborcza czy Wysokie Obcasy.

Tym razem Soros przeznaczył blisko 45 milionów dolarów na zakup akcji Activision Blizzard, a dokładniej 758 000 akcji. Jak mogłoby się wydawać jest to duża liczba akcji oraz dużo pieniędzy, jednak przekłada się on na małą liczbę udziałów w spółce. Obecnie Activision Blizzard wyceniany jest na ponad 45 miliardów dolarów i jest największym amerykańską firmą zajmującą się produkcją gier komputerowych.

Zobacz: Poznaliśmy pierwszych wystawców gamescom 2020. Sony (póki co) jak zwykle nieobecne

Według notatki dotyczącej zakupu akcji Soros nabył akcje spółki ze względu na to, że realizuje ona lewicowe idee społeczne, które są zgodne z poglądami inwestora. Liczba akcji zakupiona przez Sorosa nie da mu znacznego wpływu na decyzje w spółce. Nie musimy się zatem obawiać, że będzie miał wpływ na politykę firmy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię