Strona głównaWiadomościActivision Blizzard wypłaci 18 milionów dolarów ofiarom dyskryminacji w firmie

Activision Blizzard wypłaci 18 milionów dolarów ofiarom dyskryminacji w firmie

Afera Blizzard w końcu została zakończona? Firma doszła do porozumienia i zobowiązała się wypłacić 18 milionów dolarów zadośćuczynienia ofiarom dyskryminacji.

Acivision Blizzard powoła specjalny fundusz, który zajmie się wypłacaniem odszkodowań. Środki, których nie wykorzysta zostaną przekazane na rzecz organizacji m.in. wspierających kobiety w branży gier.

W ciągu ostatnich miesięcy świat przyglądał się aferze, jaka wyszła na jaw w Activision Blizzard. Wszystko za sprawą pozwu sądowego wniesionego przez California Department of Fair Employment and Housing. To okazało się zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. W wyniku pozwu i ujawnienia wielu przypadków dyskryminacji ze stanowiska ustąpił J. Allen Brack, oraz wielu deweloperów. Z gier zniknęły również postacie nawiązujące do pracowników, którzy dopuścili się dyskryminacji innych pracowników.

Zobacz: Fall Guys z oficjalnym wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa za liczbę pobrań z PS…

Sprawa otarła się również o Komisję Papierów Wartościowych i Giełd oraz  federalną Equal Employment Opportunity Commission. Co ciekawe, stało się to już kilka lat temu. W 2019 roku EEOC prowadziło śledztwo w sprawie dyskryminacji ze względu na płeć w Blizzard.

Blizzard wypłaci 18 milionów dolarów odszkodowania

Wczoraj na sali sądowej podjęto ugodę, w wyniku której Activision Blizzard zobowiązało się do utworzenia funduszu o wartości 18 milionów dolarów, które mają zostać przeznaczone na rekompensaty i zadośćuczynienia pokrzywdzonym.

Środki, które nie zostaną wykorzystane zostaną przekazane na rzecz organizacji charytatywnych wspierających kobiety w branży gier lub promujących świadomość na temat problemów związanych z molestowaniem i równością płci.

O odszkodowanie mogą ubiegać się wszyscy byli i obecni pracownicy Blizzard z USA zatrudnieni po 1 września 2016. Firma planuje także opracować oprogramowanie i programy treningowe, które pomogą poprawić warunki pracy w branży technologicznej.

Sprawę skomentował Bobby Kotick, prezes Activision Blizzard:

Nigdzie w naszej firmie nie ma miejsca na jakąkolwiek dyskryminację, nękanie lub nierówne traktowanie. Jestem wdzięczny pracownikom, którzy z odwagą podzielili się swoimi doświadczeniami. Przykro mi, że ktokolwiek z naszej firmy musiał doświadczyć niewłaściwego postępowania, i niezłomnie angażuję się w uczynienie Activision Blizzard jednym z najbardziej włączających, szanowanych i pełnych szacunku miejsc pracy na świecie.

Nadal jednak trwa śledztwo amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Do sprawy zatem jeszcze powrócimy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię