Strona głównaEsportActivision Blizzard zwalnia kolejnych pracowników - tym razem z działu esportu

Activision Blizzard zwalnia kolejnych pracowników – tym razem z działu esportu

Pod koniec 2019 branżę gier obiegła wiadomość o ogromnych zwolnieniach w Activision. Niestety, na tym się nie skończyło – teraz zwolnienia dotknęły dział esportowy.

Według najnowszych informacji Activision Blizzard zwolniło około 50 pracowników działu esportu. Główną przyczyną ma być trwająca pandemia, a co za tym idzie – brak wydarzeń esportowych, organizowanych na żywo. To już kolejny krok, w którym firma odcina się od wydarzeń – tak ma być również gdy pandemia się już skończy. 

Overwatch League

W wywiadzie udzielonym dla portalu Sports Business Journal, szef działu sportu i rozrywki Activision, Tony Petitti powiedział, że najbardziej na całej sytuacji ucierpiały zespoły odpowiedzialne za ligi Overwatch oraz Call of Duty. Firma stara się teraz obrać taki kierunek by być mniej zależną od wszelkiego rodzaju wydarzeń z udziałem publiczności.

Jednocześnie serwis Bloomberg informuje, że zwolnienia dotknęły także inne działy, między innymi zespół odpowiedzialny za mobilną grę Candy Crush, jednak nie wiadomo dokładnie ilu pracowników straciło pracę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię