Strona głównaWiadomościHardwareEkstremalna koparka kryptowalut - składa się z 10 x RTX 3090 chłodzonych...

Ekstremalna koparka kryptowalut – składa się z 10 x RTX 3090 chłodzonych cieczą

Koparki kryptowalut z reguły nie są estetyczne, to po prostu kilka kart postawionych obok siebie w prostym stojaku. Całkowitym przeciwieństwem jest prezentowana koparka wyposażona w 10 x RTX 3090, które otrzymały pełne bloki wodne, a żeby poprawić aspekt wizualny, to bloki kart graficznych z radiatorami łączą się przy pomocy akrylowych rurek.

Prezentowana koparka powstała w głównej mierze, jako pokaz możliwości jednej firmy jej budowa trwała trzy dni, co nie jest długim procesem, ale efekt finalny jest intrygujący. Koparka składa się z dziesięciu kart graficznych GeForce RTX 3090 wyposażonych w pełne bloki wodne firmy Bitspower. Każda z kart podłączona jest do pojedynczego radiatora 240 mm firmy Corsair, pozostałe elementy układu chłodzenia cieczą to miks podzespołów Bitspower oraz Bykski.

Jak przystało na koparkę kryptowalut, płyta główna to B360-F PRO Mining, a procesor to najprawdopodobniej Intel Pentium, wskazuje na to wentylator o niskim profilu. Dziesięć kart graficznych zasilanych jest przez trzy zasilacze Super Flower Leadex Titanium 1600W. Przewidywana wydajność w kopaniu kryptowalut takiego zestawu to ponad 1200 MH/s, a po podkręceniu jeszcze więcej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię